الکلاسیکو

الکلاسیکو

الکلاسیکو، رقابتی دیرین و بسیار جذاب که طی سالیان دراز بین دو باشگاه قدرتمند رئال مادرید و بارسلونای اسپانیا در حال برگزاری می‌‏باشد. این رقابت دارای قدمتی تاریخی بوده و هر بار که برگزار می‏‌شود، از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. در طی سال‏‌های گذشته همواره شاهد حضور بزرگان فوتبال زیادی در این دیدار بوده‏‌ایم. امسال نیز بازیکنان بزرگی در ترکیب هر دو تیم قرار دارند. با این تفاوت که از شروع فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹، رئال مادرید از حضور کریستیانو رونالدو بی‎نصیب شده است. ولی با این وجود این تیم همچنان با ادعای بالایی پای بر رقابت با بارسلونا گذاشته است.

الکلاسیکو
الکلاسیکو

شرایط فعلی

در شرایط فعلی که قرار است در طول یک ماه آینده، شاهد ۳ الکلاسیکو در اسپانیا باشیم. بارسلونا توانسته است که رتبه‌‏ی نخست جدول لیگ اسپانیا را در اختیار داشته باشد. در این شرایط رئال مادرید نیز توانسته است که نتایج ضعیف اول فصل را جبران کرده و خود را تا رتبه‏‌ی سوم جدول بالا رساند. حال قرار است که در روز چهارشنبه ۱۷ بهمن، شاهد برگزاری الکلاسیکو در دور رفت جام حذفی اسپانیا باشیم.

نظر کارشناسان

بسیاری از کارشناسان در بازی الکلاسیکوی روز چهارشنبه ۱۷ بهمن که با میزبانی بارسلونا برگزار می‌‏شود، شانس بالایی را برای برد بارسلونا در نظر گرفته‌‏اند. البته در طی ۵ بازی اخیر خود، رئال مادرید نیز توانسته است که ۵ برد متوالی را بدست آورد و از این رو به عنوان یکی از شانس‏‌های پر امید برای فتح الکلاسیکوی روز چهارشنبه به شمار می‏‌رود. حال باید دید که این بازی که از حساسیت بالایی برخوردار است، در نهایت با چه نتیجه‌‏ای دنبال خواهد شد.

بازیکنان پتانسیل ست‏ار‏ه شدن در بازی الکلاسیکو

در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹، شاهد هنرنمایی بازیکنان بزرگی از هر دو تیم بوده‌‏ایم. برای بازی الکلاسیکوی رفت جام حذفی نیز برخی از بازیکنان به نسبت افراد دیگر، پتانسیل ستاره بودن را دار می‏‌باشند. در تیم بارسلونا، از جمله‏‌ی این بازیکنان، می‏‌توان به مسی، کوتینیو و دمبله اشاره نمود. در تیم رئال مادرید نیز بازیکنانی از جمله، کریم بنزما، وینسینیوس جونیور و آسنسیو از پتانسیل بالایی برای ستاره شدن برخوردار هستند.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *