موشن گرافی چیست؟

موشن گرافی چیست؟

تعریف موشن گرافی

موشن گرافی جزئی از انیمیشن و یا تصویرسازی دیجیتالی می‏‌باشد. به طوری که با استفاده از آن می‏‌توان نسبت به ساخت حرکت‏ها، چرخش‌‏ها و یا تخیلات اقدام نمود. در این مفهوم در کنار افکت‏‎های ویژه داده شده به تصاویر از صدا و سایر اجزای مالتی مدیا نیز استفاده می‏‌شود.

در این بین، در حالی که می‏‌توان هر انیمیشن و یا تصویر سازی‏ای را به عنوان موشن گرافی در نظر گرفت. بیش‌‏تر این مفهوم به عرصه‏‌ی تبلیغات انیمیشنی و افکت‎های داده شده به ویدئو، فیلم و برخی از برنامه‏‌های کاربردی تعاملی، تعلق می‏‌گیرد.

دنیای موشن گرافی
دنیای موشن گرافی

موارد کاربر

از جمله کاربردهای اصلی موشن گرافی می‏‌توان به ” explainer video ” اشاره نمود. در واقع در این کاربرد، از قدرت این تکنیک استفاده می‏‌شود تا بتوان مفهوم و منظوری را به مخاطب انتقال داد. کاربرد دیگر نیز مربوط به بخش بازاریابی می‏‌باشد. به طوری که با استفاده از این تکنیک می‏‌توان نسبت به معرفی هر چه بهتر محصولات مورد نظر اقدام نمود.

گرافیک‏‌های مربوط به ظاهر سایت‎ها و نیز برخی از لوگوهای خاص نیز از جمله‎ی دیگر کاربردهای موشن گرافی می‏‌باشند. در واقع این تکنیک باعث می‏شود تا فرد بتواند از طریق متحرک سازی تصاویر و ایجاد افکت‌‏هایی ویژه، آن چه را که هست، بهتر از حالت عادی خود جلوه دهد. به طوری که از این طریق می‏‌توان مخاطبان و افراد علاقه‌‏مند بیش‏‌تری را جذب نمود.

 

بازار کار

در سال‎های اخیر، عرصه‌‏ی گرافیک با تحولات بزرگی رو به رو شده است. به طوری که هم امکانات زیادی در این عرصه وارد شده و هم این که بازار کار این بخش، به صورت قابل توجهی گسترش داشته است. موشن گرافی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در حال حاضر از بازار کار بسیار مناسبی برخوردار می‏‌باشد.

بدین صورت که در شرایط فعلی، بسیاری از آژانس‏‌های تبلیغاتی به دنبال استخدام افرادی هستند که دارای توانایی‌‏های فنی در زمینه موشن گرافی باشند. البته کسب توانایی در این زمینه نیازمند صرف زمان قابل توجهی بوده و برای به دست آوردن فرصت‏‌های شغلی در بازار، باید هم دارای نمونه کار باشید و هم این که از سواد مناسبی بهره‏‌مند شوید.

 

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *