شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی

در دو دهه اخیر اینترنت توانست تغییر و تحولات بسیار زیادی را در سطح دنیا به وجود آورد. با پیدایش و پیشرفت اینترنت، مفاهیم جدید زیادی وارد زندگی انسان شد. از این جمله می‌توان به خرید و فروش در اینترنت، تبلیغ در اینترنت، انجام کار در اینترنت، شبکه‌های اجتماعی و بسیاری موارد دیگر اشاره نمود.

شبکه‌های اجتماعی، محیطی را فراهم کرده‌اند تا افراد با شخصیت‌ها، مهارت‌ها، نگرش‌ها و ویژگی‌های متفاوت در کنار همدیگر جمع شده و به تبادل اطلاعات و دانسته‌های خود بپردازند

در این راستا، مردم با استفاده از شبکه‌های اجتماعی توانستند به صورت آنلاین با همدیگر حتی در دورترین نقاط از هم در سراسر دنیا ارتباط برقرار نمایند. در حالی که تا قبل از پیدایش چنین پلتفرم‌هایی، بسیاری از افراد از حوادث و اتفاقات سایر نقاط جهان بی‌خبر بودند.

 

تأثیر شبکه‌های اجتماعی بر انسان‌ها

با رونق فرهنگ استفاده از شبکه‌های اجتماعی، دیگر بسیاری از افراد وقت قابل توجهی از زندگی روزمره خود را در این محیط‌ها سپری می‌کنند. حتی بسیاری از افراد به جای داشتن ارتباط مستقیم با مردم، از طریق این درگاه‌های مجازی و با شخصیت‌های مختلف، خود را به افراد دیگر معرفی کرده و ارتباط برقرار می‌نمایند.

همه این موارد باعث گوشه‌گیری بیش‌تر افراد شده و آن‌ها را از محیط زندگی اجتماعی به دور کرده است. البته شبکه‌های اجتماعی سراسر ضرر نیستند. بلکه در بسیاری از موارد به لطف امکانات چنین پلتفرم‌هایی است که سرعت انتشار اطلاعات خیلی بالا رفته است.

در حال حاضر فردی نیست که به اینترنت دسترسی داشته باشد و نتواند به موضوعات و یا مطالب دلخواه و مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد. بخصوص که سرعت انتقال اطلاعات جدید در شبکه‌های اجتماعی و فروم‌ها بسیار بیش‌تر از سایر پلتفرم‌ها می‌باشد.

 

انواع شبکه‌های اجتماعی

از جمله مهم‌ترین شبکه‌های اجتماعی، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • تلگرام
  • اینستاگرام
  • واتساپ
  • فیسبوک
  • توئیتر
  • یوتیوب و بسیاری مواردی دیگر
این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *