مستر نود چیست؟

مستر نود چیست؟

در دنیای ارزهای دیجیتال، تنها راه کسب درآمد و سود، خرید و فروش و یا ماینینگ ارزهای دیجیتال نمی‌باشد. بلکه راه‌های متفاوت دیگری نیز برای کسب موفقیت در این عرصه وجود دارد. در این راستا حتی برخی از روش‌ها نیز وجود دارند که افراد بدون تحمل هیچ نوع ریسکی می‌توانند به کسب درآمد بپردازند. یکی از این راه‌ها فعالیت به عنوان یک مستر نود در درون شبکه بلاک‌چین می‌باشد.

 

مستر نود چیست؟

به بیان ساده، یک فول نود ارزهای دیجیتال و یا یک کیف پول کامپیوتری که یک کپی از تمامی تاریخچه بلاک‌چین را به صورت لحظه‌ای در اختیار دارد، یک مستر نود به شمار می‌رود. در این بین، شایان ذکر است که مستر نودها در نوع فعالیت بسیار متفاوت با نودهای نرمال موجود در درون شبکه هستند.

در کنار نگهداری یک کپی از کل بلاک‌چین و پخش بلاک‌های تراکنش‌های صورت گرفته (مثلاً به عنوان فول نود در بیت‌کوین و لایت‌کوین)، این تفاوت به دلیل اجرای وظایف بسیار دیگری توسط مستر نودها به وجود آمده است.

برخی از این موارد به صورت زیر می‌باشند.

  • افزایش حریم خصوصی تراکنش‌ها
  • انجام تراکنش‌های لحظه‌ای
  • شرکت در مدیریت شبکه و انجام فرایند رأی‌گیری
  • فعال‌سازی سیستم تهیه بودجه در ارزهای دیجیتال

 

با توجه به وظایف بالا، مشخص می‌شود که یک مستر نود در درون شبکه از ارزش و نقش بسیار پر رنگی برخوردار می‌باشد. البته در نظر داشته باشید که مستر نودها به تنهایی فعالیت نکرده و همواره در ارتباط با همدیگر می‌باشند. توجه داشته باشید که این ارتباط گسترده بین مستر نودها، خود باعث تقویت ویژگی غیرمتمرکز بودن شبکه‌های بلاک‌چین می‌گردد.

 

آیا می‌توان در درون شبکه از نقش مستر نود بودن به سود رسید؟

پاسخ این سوال مثبت می‌باشد. در حال حاضر مستر نود بودن به عنوان یکی از راه‌های درآمدزایی معمول در دنیای بلاک‌‎چین به شمار می‌رود. البته در نظر داشته باشید که میزان درآمد احتمالی در یک ارز دیجیتال با ارز دیگر یکسان نمی‌باشد.

در این راستا، به عنوان مثال، ارز دش را در نظر بگیرید.

از فرمول زیر برای محاسبه میزان درآمد نقش مستر نودی در شبکه دش استفاده می‌کنیم.

فرمول محاسبه سود مستر نود بودن در شبکه دش
فرمول محاسبه سود مستر نود بودن در شبکه دش

 

همانطور که در تصویر بالا و نتیجه فرمول دیده می‌شود، درآمد هر مستر نود در درون شبکه دش برای هر روز برابر با ۰٫۲ دش خواهد بود. این مقدار از درآمد با توجه به جایگاه قیمتی مناسب دش در بازار، درآمد بسیار خوبی خواهد بود.

بنابراین با فراهم نمودن زیرساختی مناسب و انجام دقیق وظایف مستر نودی در درون شبکه، فرد قادر است که به راحتی ضمن تأمین هزینه‌های مربوط به این کار، به کسب سود نیز بپردازد.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *