ماینینگ ارزهای دیجیتال به چه معناست؟

ماینینگ ارزهای دیجیتال به چه معناست؟

اگر به دنیای ارزهای دیجیتال علاقه‌مند هستید، حتماً تا به حال چندین بار عبارت “ماینینگ ارزهای دیجیتال” را شنیده‌اید. ماینینگ ارزهای دیجیتال یکی از اساسی‌ترین کارها برای ادامه حیات یک بلاک‌چین و در نتیجه سلامت عملکرد ارز دیجیتال مربوط به آن می‌باشد.

در هر ثانیه در شبکه بلاک‌چین مربوط به هر ارز دیجیتالی، تعداد مشخصی از تراکنش‌ها انجام می‌شود. در این تراکنش‌های صورت گرفته، مقادیری از ارز دیجیتال بین طرفین تراکنش جا به جا می‌شود. حال برای این که این جا به جایی صورت گرفته بین طرفین، تأیید شود، نیاز است که افرادی به عنوان ماینر، نسبت به تصدیق تراکنش اقدام کنند.

ماینرها از طریق ماینینگ ارزهای دیجیتال کار تأیید تراکنش‌های صورت گرفته در شبکه را انجام می‌دهند. بدین صورت که با تأیید تعداد مشخصی از این تراکنش‌ها، بلاک‌هایی جدید به درون شبکه بلاک‌چین مربوط به آن ارز دیجیتال افزوده می‌گردد.

 

ماینرها از عمل ماینینگ چه سودی را می‌برند؟

ماینرها یکی از نقش‌های اصلی در برقراری سلامت عملکرد شبکه بلاک‌چین و درستی انجام تراکنش‌های درون آن هستند. در یک عملیات ماینینگ، ماینرها باید کدهای ریاضی پیچیده را حل کرده و حدس بزنند. در واقع اینگونه در نظر داشته باشید که یک ماینر در عمل ماینینگ باید یک پازل ریاضی را حل نماید. پازلی که بعد از هر بار تولید بلاک جدید، سخت‌تر از قبل می‌شود.

حال در رقابت موجود بین ماینرها، هر کدام که بتواند به عنوان اولین نفر این پازل ریاضی را حل کند، موفق به دریافت جایزه خواهد شد. در این پروسس، هم تراکنش صورت گرفته در شبکه تأیید شده و به بلاک‌چین اضافه می‌شود و هم این که ماینری که موفق به حل پازل شده است، پاداشی را به ازای عملکرد موفقش دریافت خواهد کرد.

در این راستا هر ماینری، برای این که بتواند در رقابت بین ماینرها به موفقیت برسد، نیازمند داشتن تجهیزات ماینینگ قدرتمندی می‌باشد. در کل هر ماینر، قبل از شروع به عملیات ماینینگ می‌تواند سود احتمالی و ممکن از عمل ماینینگ خود را محاسبه نماید. این کار از طریق استفاده از ماشین‌ حساب‌های محاسبه سود ماینینگ انجام می‌شود.

ماینینگ ارزهای دیجیتال
ماینینگ ارزهای دیجیتال

 

بهتر است نسبت به ماینینگ چه ارزی اقدام شود؟

در حال حاضر در دنیای ارزهای دیجیتال به تعداد بسیار زیاد و متنوعی از ارزها حضور دارند. هر ماینری بنا به نظر شخصی و یا برخی از استراتژی‌های سرمایه‌گذاری می‌تواند نسبت به ماینینگ ارز دیجیتال مدنظر خود اقدام نماید.

در شرایط فعلی، تعداد افراد زیادی در حال ماینینگ بیت‌کوین هستند. حال با افزایش تعداد افراد فعال در شبکه ماینینگ بیت‌کوین، سختی شبکه این ارز دیجیتال با افزایش چشمگیری رو به رو شده و ماینرها در راستای بدست آوردن سود بیش‌تر روی به ماینینگ، ارزهای دیگر آورده‌اند.

برای این که بتوانید بهترین ارز برای ماینینگ را انتخاب کنید، بهترین راه مشاهده سختی شبکه آن ارز و نیز استفاده از ماشین‌ حساب‌های ماینینگ می‌باشد.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *