سختی شبکه بیت‌کوین

سختی شبکه بیت‌کوین

شاید در این روزها با عبارت “سختی شبکه بیت‌کوین بیش‌تر شده‌است”، بارها رو به رو شده‌اید. ولی به راستی سختی شبکه بیت‌کوین چیست؟ و چرا این سختی در حال افزایش است؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی این پرسش‌ها پرداخته و جواب‌هایی را برای آن‌ها بدست آوریم.

ارز دیجیتال بیت‌کوین از زمان پیدایش و ورودش در بازار، به صورت مستقیمی کل دنیا را تحت تأثیر قرار داده است. در حال حاضر بسیاری از افراد در سراسر دنیا، استفاده از ارزهای دیجیتال را در تراکنش‌ها و نقل و انتقالات مالی خود ترجیح می‌دهند.

از طرف دیگر، ضمن افزایش علاقه و رغبت برای استفاده از ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین، عرصه استخراج این ارز نیز بسیار پر رونق می‌باشد. در طی چندین سال به تعداد زیادی از افراد به چرخه تولید بیت‌کوین در شبکه بلاک‌چین افزوده شده‌اند.

در نظر داشته باشید که یکی از دلایل افزایش سختی شبکه بیت‌کوین دقیقاً ورود و فعالیت خیل گسترده‌ای از افراد در عرصه‌ی ماینینگ می‌باشد. در ادامه به بررسی این موضوع، می‌پردازیم.

 

تعریف سختی شبکه

منظور از سختی شبکه، این است که یک فرد ماینر در پروسس استخراج ارز دیجیتالی مانند بیت‌کوین، به چه مقدار انرژی و زمان نیاز دارد. در زمان‌های اولیه پیدایش بیت‌کوین، استخراج این ارز دیجیتال به مراتب با هزینه و انرژی بسیار کم‌تری نسبت به امروز صورت می‌گرفت. ولی به تدریج شاهد افزایش سختی شبکه بیت‌کوین شدیم.

سختی شبکه بیت‌کوین
سختی شبکه بیت‌کوین

 

چرا سختی شبکه در حال افزایش است؟

با گذر زمان از اولین باری که بیت‌کوین استخراج شد، شاهد سخت‌تر شدن شرایط استخراج این ارز دیجیتال هستیم. در نظر داشته باشید که برای تولید بیت‌کوین، هر ماینر موظف به حل معادلات پیچیده ریاضی می‌باشد. این معادلات در هر باری که حل می‌شوند، سخت‌تر شده و برای حل آن‌ها باید توان و انرژی بیش‌تری را صرف کنیم. از این رو با تولید و اضافه شدن هر چه بیش‌تر بیت‌کوین‌های جدید در شبکه بلاک‌چین، به همان نسبت هم شاهد افزایش سختی شبکه بیت‌کوین خواهیم بود.

 

راه‌های دور زدن سختی شبکه

البته که با وجود افزایش سختی شبکه بیت‌کوین همچنان راه‌هایی برای دور زدن این شرایط وجود دارد. همانطور که اشاره شد، با افزایش میزان سختی شبکه، باید توان بیش‌تری را برای تولید بیت‌کوین صرف نمود. این موضوع به خودی خود هم باعث استهلاک دستگاه ماینینگ شده و هم این که شاید دستگاه شما توانایی فراهم نمودن این سطح از انرژی را نداشته باشد.

از این رو یکی از راه‌های دور زدن افزایش سختی شبکه، خرید دستگاه‌های ماینینگ جدیدتر و یا خرید کارت‌های گرافیکی قدرتمندتر می‌باشد. توجه داشته باشید که یک ماینر بیت‌کوین باید در هر ۶ ماه نسبت به بروزرسانی دستگاه‌‎های ماینینگ خود اقدام نماید.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *