ربات‌های نرم افزاری

ربات‌های نرم افزاری

چند سالی است که محیط اینترنت پر از ربات‌های نرم افزاری شده است. هر یک از ربات‌ها در بخش و پلتفرم‌های مختلف و متفاوتی وارد زندگی ما شده‌اند. در این مقاله قصد داریم به بررسی و مطالعه برخی از این دست ربات‌ها بپردازیم.

 

دلایل پیدایش ربات‌های نرم افزاری

بشر و طرز زندگی آن همواره به طریقی بوده که میل به آسان‌تر شدن کارها داشته است. هر کاری که برای بشر سخت بوده، بتدریج و با ظهور روش‌ها و تکنولوژی‌های جدید رو به آسان‌تر شدن پیش رفته است. یکی از نمودهای این تکنولوژی‌ها، استفاده از ربات‌ها در کارها و امور مختلف زندگی و صنعت می‌باشد.

در سال‌های اخیر پیشرفت‌های قابل توجه اینترنت باعث افزایش تعداد کاربران در این محیط شده است. به طوری که با این افزایش تعداد کاربران، شاهد ورود ربات‌های نرم افزاری نیز در این پلتفرم هستیم. ربات‌های نرم افزاری، اساساً در راستای انجام امور مشخصی در سطح اینترنت و به صورت نرم افزاری ساخته شده و مشغول فعالیت می‌باشند.

کارهایی که انسان به تنهایی قادر به انجام آن‌ها نبوده و یا مدت زمان زیادی را برای انجامش نیاز دارد. بدین ترتیب با پیدایش و توسعه هر چه بیش‌تر و بهتر این دسته از ربات‌ها، کارهای سخت و پیچیده در کم‌ترین زمان ممکن و با داشتن بیش‌ترین دقت صورت می‌گیرند.

ربات‌های نرم افزاری
ربات‌های نرم افزاری، در حال تغییر دنیا

 

زمینه‌های کاربرد ربات‌های نرم افزاری

محیط اینترنت و دنیای کامپیوتر یک پلتفرم عظیم و به عبارتی بی‌نهایت می‌باشد. در این دنیای بزرگ، کاربرد ربات‌های نرم افزاری هر روز بیش‌تر می‌شود. در واقع نیاز به استفاده از این دست ربات‌ها زیادتر احساس می‌شود. حال در این راستا در این پلتفرم بزرگ، در زمینه‌های مختلفی از ربات‌های نرم افزاری، استفاده می‌شود. در زیر به برخی از این موارد کاربرد اشاره می‌کنیم.

 

  • شبکه‌های اجتماعی

در حال حاضر از ربات‌های نرم افزاری در همه شبکه‌های اجتماعی به صورت کارآمدی استفاده می‌شود. از این جمله می‌توان به شبکه‎های اجتماعی تلگرام، اینستاگرام و … اشاره نمود. کاربرد ربات‌ها در چنین محیط‌های متنوع می‌باشد و افراد در راستای مقاصد مختلف، سفارش ساخت ربات داده و از آن‌ها استفاده می‌کنند.

 

  • جست و جوی وب

در زمینه جست و جوی وب، بیش‌تر افراد فنی و نیز موتورهای جست و جو برای مطالعه صفحات وب مختلف موجود از ربات‌های نرم افزاری استفاده می‌کنند. عملکرد این دست از ربات‌ها، تا آن حد دارای اهمیت است که بر روی کل عملکرد اینترنت تأثیرگذار می‌باشند.

در جست و جوی وب معمولاً از ربات‌های نرم افزاری در قالب خزشگر استفاده می‌شود.

 

  • سریع‌تر کردن عملکرد

معمولاً برای اتوماتیک کردن عملکرد و سریع‌تر نمودن انجام برخی از کارها، مانند ثبت نام در سایت و یا پر کردن فرم خاصی از ربات‌های نرم افزاری استفاده می‌شود.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *