ارز دیجیتال شیبا اینو چیست؟

ارز دیجیتال شیبا اینو چیست؟

ارز شیبا اینو (Shiba Inu) یک نوع ارز دیجیتال غیر متمرکز است که برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ توسط فردی ناشناس با لقب Ryoshi به وجود آمد. نماد این ارز در بازار به صورت SHIB می‎باشد.

ارز دیجیتال شیبا اینو، یک توکن ERC-20 است که بر روی شبکه بلاک چین اتریوم قرار دارد. این ارز، مبتنی بر داج کوین می‎باشد. شیبا اینو، خود را به عنوان قاتل داج کوین معرفی کرده است.

شیبا هیچ نوع قرارداد هوشمندی را در ساختار خود ندارد. همچنین این ارز هیچ گونه پشتیبانی نیز برای خود ندارد. به عبارتی دیگر، SHIB تنها یک توکن قابل انتقال به صورت دارایی می‎باشد. یعنی دارندگان آن، تنها قادر به انتقال و دریافت SHIB به عنوان دارایی مالی هستند.

 

درباره اسم شیبا اینو

Shiba Inu
Shiba Inu

شیبا اینو، یک عبارت ژاپنی برگرفته از یک نژاد سگ می‎باشد. نماد این سگ در سمبل مربوط به ارز داج کوین نیز به تصویر کشیده شده بود. داج کوین و شیبا اینو، به عنوان ارزهای دیجیتال جوک مانند شهرت یافته‌اند. نماد اینچنین ارزهایی، مبتنی بر تصاویر سگ می‎باشد.

 

تاریخچه

شیبا برای اولین با در آگوست سال ۲۰۲۰ ساخته شد. این ارز به صورت مدل دیگری از داج کوین به وجود آمده است. سازنده آن فردی با لقب Ryoshi می‎باشد.

یکی از بزرگ‎ترین اتفاقات مربوط به این ارز این است که در ۱۳ می ماه سال ۲۰۲۱، آقای ویتالیک بوترین به عنوان سازنده اتریوم، در حدود بیش از ۵۰ تریلیون از ارز SHIB را در امور خیریه واگذاری کرده است. وی این مقدار از شیبا را برای مؤسسه مبارزه با ویروس کرونا در کشور هند به صورت کمک مالی، فرستاده است.

این حجم از ارز دیجیتال SHIB در آن زمان، ارزشی بیش از ۱ میلیارد دلار داشته است.

 

فعالیت‎های بیش‎تر

توسعه دهندگان شیبا اینو، قصد دارند تا نسبت به ایجاد ShibaSwap اقدام نمایند. ShibaSwap یک زیر ساخت دیفای خواهد بود. دیفای یک نوع صرافی غیر متمرکز است که گردش مالی آن، توسط سهامدارانی که شامل افراد عادی می‎شوند، تأمین می‎گردد.

در این زیر ساخت دیفای، سهامداران و دارندگان SHIB و توکن لیش، با تأمین نقدینگی در بازار، این فرصت را دارند که جوایزی را به صورت ارز Bone؛ اتریوم و بیت کوین دریافت کنند. ارز Bone، ارز مخصوص به ShibaSwap می‎باشد.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *