همه چیز در مورد استلار

همه چیز در مورد استلار

استلار (stellar) یکی از بهترین آلت‌کوین‌ها در بازار ارزهای دیجیتال می‎باشد. این ارز دیجیتال در طول پنج سال اخیر توانسته، ظرفیت بازار خود را به بیش از ۱ میلیارد دلار افزایش دهد.

در این مقاله از سایت روزنامه جدید، قصد داریم با استلار و تمام جزئیات مربوط به آن آشنا شویم.

 

استلار چیست؟

استلار نوعی ارز دیجیتال است که توسط مؤسسه توسعه استلار، طراحی و توسعه داده شده است. ارز مربوط به شبکه stellar، لومن (lumen) می‎باشد. این ارز با نماد XLM در صرافی‎های مختلف خرید و فروش می‎شود.

همچنین، علاقه‎مندان می‏‌توانند از لومن در درون شبکه stellar به عنوان یک واحد پول داخلی استفاده نمایند. شبکه استلار، جایی برای ارتباط بین بانک‎ها؛ سیستم‎های پرداخت و مردم می‎باشد. این زیرساخت، مزایای فراوانی را به همراه دارد. از جمله این مزایا، می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هزینه‎های پایین در پرداخت‎ها
  • امکان جا به جایی دارایی بین پلتفرمی

 

در حال حاضر در حدود ۲۲٫۵ میلیارد کوین از ارز دیجیتال استلار، در گردش مالی بازار موجود می‎باشد. به طور کلی، ظرفیت نهایی تولید کوین‌های این ارز دیجیتال، برابر با ۵۰ میلیارد عدد می‎باشد.

مؤسسه توسعه استلار که به وجود آورنده این ارز است، در ابتدا، دارای ۱۰۰ میلیارد لومن بود. ولی در ادامه در نوامبر سال ۲۰۱۹، نصف کل لومن‌ها را سوزاند. با این اقدام، تعداد کل لومن‌های موجود در بازار به نصف کاهش پیدا کرد.

لذا این حرکت استراتژیک در آن مقطع زمانی، باعث افزایش قیمت XLM در بازار ارزهای دیجیتال شد.

نکته جالب در مورد تراکنش‎های هر لومن، این است که برای انجام شدن هر تراکنش لومن، برابر با ۰٫۰۰۰۱ لومن هزینه ماینینگ محاسبه می‌شود.

 

شبکه استلار

XLM
XLM

استلار یک شبکه باز است که در راستای ذخیره و انتقال پول مورد استفاده قرار می‎گیرد. شبکه stellar این امکان را فراهم می‎کند که بتوان نسبت به تولید؛ فرستادن و ترید نمایش‎های دیجیتالی از تمامی فرم‌های پولی اقدام نمود.

از جمله این فرم‌های پولی، می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

این شبکه، طوری طراحی شده که همه سیستم‎های مالی دنیا بتوانند در یک شبکه که به صورت بستری مشترک است؛ با یکدیگر همکاری داشته باشند.

 

تاریخچه

استلار برای اولین بار در تاریخ ۳۱ جولای سال ۲۰۱۴، توسط آقای جد مک کالب و به وسیله مؤسسه غیر انتفاعی توسعه استلار، به وجود آمده و روانه بازار شد. بودجه اولیه پروژه مربوط به این ارز دیجیتال، از پرداخت‎های استلارتاپ استرایپ بدست آمده است. این پرداخت‌ها، به وسیله سازمان‌هایی مانند BlackRock؛ گوگل و FastForward انجام شده است.

در سال ۲۰۱۸ بود که استلار قراردادی را با TransferTo امضاء کرد. به واسطه این قرارداد، stellar از آن زمان تا به حال قادر است که پرداخت‎های بین المللی را در بین بیش از ۷۰ کشور انجام دهد. بدین ترتیب، شاهد گسترش دامنه فعالیت آن در سراسر دنیا شدیم.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *