بورس چیست؟

بورس چیست؟

بورس مکانی برای مبادله و خرید و فروش سهام می‌باشد. بورس را معمولاً به عنوان یک صرافی و محل تجارت نیز می‌شناسند. در داخل این پلتفرم، افراد و شرکت‌ها، سهام مربوط به کسب و کار خود را وارد کرده و برای خرید و فروش عموم عرضه می‌کنند. به طوری که افراد مختلف با وارد شدن در بورس، می‌توانند بر اساس قیمت سهام مختلف، از طریق خرید و یا فروش آن‌ها به درآمد برسند.

هر سهمی در بورس، یک قیمت خاصی دارد. قیمت مربوط به سهام، ارتباط مستقیمی با قدرت و اعتبار شرکت عرضه کننده‌ی آن سهم دارد. به طوری که اگر یک شرکت از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار باشد، ارزش سهام آن بالا بوده و در صورتی که شرکت عرضه کننده سهم، دارای شرایط اقتصادی خوبی نباشد، به همان نسبت هم ارزش سهامش پایین خواهد بود.

 

افراد در بورس، چگونه به سود می‌رسند؟

هر فردی با هدف کسب درآمد و بدست آوردن سود، وارد بازار بورس می‌شود. در بازارهای بورس، به تعداد زیاد و مختلفی از سهام وجود دارند که توسط شرکت‌های مختلف ارائه شده‌اند. در این بین، هر فرد می‌تواند بنا به تشخیص خود و بر اساس استراتژی‌های سرمایه‌گذاری، نسبت به خرید و یا فروش سهام مدنظر خود اقدام نماید.

در این راستا، اگر فرد سرمایه‎گذار بتواند سهامی را با قیمت پایین خریداری کرده و در ادامه آن‌ها را با قیمت بالاتری به فروش برساند، قادر به کسب سود مناسبی خواهد بود. در واقع هدف اصلی از فعالیت در این حوزه، دقیقاً رسیدن به این سود از فروش بموقع سهام خریداری شده می‌باشد.

 

انواع بازارهای بورس در دنیا

در حال حاضر در سراسر دنیا بازارهای بورس ملی و اختصاصی بسیاری به وجود آمده است. همه روزه افراد زیادی در این پلتفرم‌ها، مشغول خرید و فروش سهام می‌باشند.

در این راستا، از جمله بورس‌های معروف در دنیا، می‎توان به موارد زیر اشاره نمود.

 

فعالیت در بورس
فعالیت در بورس

بورس، به عنوان یک شغل اصلی

امروزه بسیاری از افراد، از بورس به عنوان یک شغل اصلی یاد می‌کنند. به طوری که به واسطه این شغل می‌توان درآمد مناسبی را در طول یک ماه بدست آورد و گذران زندگی مناسبی را داشت. البته با توجه به نوسانات قیمت سهام در بازارهای مختلف، ممکن است میزان درآمدزایی یک سرمایه‌گذار در طول یک ماه متفاوت باشد ولی در کل و با وجود همه مشکلات و جوانب این کار، امروزه فعالیت در بازارهای بورس را می‌توان به عنوان یک شغل اصلی تلقی نمود.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *