iOS چیست؟

iOS چیست؟

iOS یک سیستم عامل مخصوص برای فعال‌سازی دستگاه‌های موبایل شرکت اپل می‌باشد. این دستگاه‌های موبایل iPhone و iPad می‌باشند. در واقع iOS، اصلی‌ترین نرم افزاری است که باعث ارتباط شما با گوشی و یا تبلت اپل می‌شود. iOS، مخفف عبارت “iPhone operating system” می‌باشد که به معنای “سیستم عامل iPhone” است.

در این مقاله قصد داریم به بررسی سیستم عامل iOS بپردازیم. لطفاً تا پایان مقاله، با ما همراه باشید.

 

سیستم عامل iOS

موقع روشن کردن گوشی و یا تبلت شرکت اپل، اولین چیزی که با آن رو به رو می‌شوید، سیستم عامل iOS می‌باشد. بخش تنظیمات iPhone و iPad نیز توسط این سیستم عامل کنترل می‌گردد که در این بخش می‌توانید تنظیمات مختلفی از دستگاه اپل خود را تغییر دهید. تنظیماتی مانند: تنظیمات سخت‌افزاری، بلوتوث، وای‌فای و روشنایی صفحه نمایش که همگی به واسطه عملکرد iOS صورت می‌گیرند.

از طرفی دیگر با استفاده از سیستم عامل iOS، قادر خواهید بود تا برنامه‌های کاربردی را که از App Store دانلود نموده‌اید، بر روی گوشی و یا تبلت خود نصب نمایید. در زمانی که برنامه‌های کاربردی بر روی دستگاه شما در حال اجراست، iOS، با مدیریت مموری iPhone یا iPad شما، وظیفه سنگینی را بر عهده می‌گیرد. بدین صورت که این سیستم عامل باید مطمئن باشد که برنامه‌های کاربردی بر روی دستگاه شما به درستی کار می‌کنند.

iOS
iOS

 

چه ورژنی از iOS بر روی دستگاه اپل شما هست؟

شرکت اپل همواره در پی بروزرسانی و اتقای سیستم عامل iOS می‌باشد. از این رو به فواصل زمانی مشخص، آپدیت‎های جدیدی از این سیستم عامل بر روی دستگاه‌های موبایل شما ظاهر می‌شوند. در این راستا، بیش‌تر این بروزرسانی‌ها در راستای رفع برخی نواقص، افزایش ایمنی دستگاه و اضافه کردن قابلیت‌های جدید صورت می‌گیرند.

در نظر داشته باشید که بروزرسانی iOS، یکی از مهم‌ترین کارها در گوشی و تبلت اپل می‌باشد. چرا که با این کار دستگاه خود و اطلاعات شخصی موجود در درون آن را در یک شرایط ایمن‌تری نگه خواهید داشت.

هر آپدیت iOS، شماره مخصوص به خود را دارد. از این رو با دانستن آخرین آپدیت داده شده برای سیستم عامل iOS توسط شرکت اپل و نیز مشاهده ورژن دستگاه خود، می‌توانید از میزان بروز بودن گوشی و یا تبلت اپل خود اطلاع داشته باشید.

برای مشاهده ورژن iOS، گوشی و یا تبلت خود مراحل زیر را دنبال نمایید.

  • به بخش “settings” از گوشی و یا تبلت خود بروید.
  • سپس در این بخش بر روی گزینه “general” کلیک نمایید.
  • در ادامه به بخش “about” وارد شوید.
  • در این بخش در جلوی عبارت “version”، ورژن سیستم عامل iOS دستگاه شما قابل مشاهده می‌باشد.
این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *