سرمایه‌گذاری بلند مدت

سرمایه‌گذاری بلند مدت

بازار ارزهای دیجیتال به مانند سایر بازارهای بورس در دنیا، همه روزه میزبان بسیاری از سرمایه‌گذاران کلان و خرد می‌باشد. در این بازار، افراد در خرید و فروش‌های خود، با توجه به نوسانات قیمتی بازار یا به سود می‌رسند و یا این که متحمل ضررهای مالی می‌شوند. حال در این بین برای کسب موفقیت در بازار، باید از استراتژی‌ها و روش‌های متفاوت خرید و فروش استفاده نمود. یکی از این روش‌ها استراتژی سرمایه‌گذاری بلند مدت در بازار می‌باشد.

در این مقاله به دنبال آن هستیم تا با موضوع سرمایه‌گذاری بلند مدت در بازار بیش‌تر آشنا شویم. اگر شما هم به این موضوع علاقه‌مند هستید، لطفاً تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

شرح استراتژی سرمایه‌گذاری بلند مدت

در این استراتژی سرمایه‎گذاری، فرد سرمایه‌گذار به دنبال کسب درآمد و سود کوتاه مدت نمی‌باشد. بلکه در نظر دارد تا در یک بازه‌ی زمانی طولانی مدت بتواند سود مناسبی را از فروش سهام خود بدست آورد. بدین صورت که ارزش سهام و یا همان ارز دیجیتال خریداری شده توسط سرمایه‌گذار، بعد از گذشت بازه‌ی زمانی طولانی مدت با افزایش قیمت رو به رو می‌شود.

حال در چنین شرایطی به دلیل آن که سرمایه‌گذار این سهام را با قیمت کم‌تری خریداری کرده بود و در حال حاضر این سهام با افزایش قیمت رو به رو شده‌اند، سرمایه‌گذار با فروش آن‌ها موفق به کسب سود و درآمد قابل توجهی خواهد شد. بدین ترتیب، فرد توانسته سرمایه‌گذاری بلند مدت در بازار ارزهای دیجیتال را با موفقیت پیاده‌سازی نماید.

سرمایه‌گذاری بلند مدت در بازار
سرمایه‌گذاری بلند مدت در بازار

 

مثال

روزگاری قیمت بیت‌کوین در بازار ارزهای دیجیتال برابر با ۷۰۰ دلار بود. حال این شرایط را در نظر بگیرید که یک فرد در آن زمان نسبت به خرید بیت‌کوین اقدام کرده است. بدین ترتیب این فرد موفق شده تا بیت‌کوین را با قیمت هر واحد ۷۰۰ دلار خریداری نماید.

در حال حاضر نیز پس از گذشت مدت زمانی قابل توجه (یعنی ۳ سال) قیمت این ارز به حدود ۹ هزار دلار رسیده است. حال در صورتی که فرد سرمایه‌گذار نسبت به فروش دارائی بیت‌کوین خود اقدام کند، توانسته که با وارد کردن روش سرمایه‌گذاری بلند مدت در خرید و فروش خود، بیت‌کوین ۷۰۰ دلاری را به قیمت ۹ هزار دلار به فروش رسانده و در نهایت سودی بسیار قابل توجهی را بدست آورد.

 

آیا استراتژی سرمایه‌گذاری بلند مدت ریسک‌پذیر است؟

هر روش سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال دارای ریسک‌های مخصوص به خود می‌باشد. البته در نظر داشته باشید که برخی از روش‌ها، ریسک‌های کم‌تری داشته و برخی دیگر نیز با ریسک‌های بسیار بالایی همراه هستند.

در این بین روش سرمایه‌گذاری بلند مدت به عنوان یکی از کم‌ریسک‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در بازار شناخته می‌شود. چرا که فرد در این روش مقداری ارز را با قیمت پایین خریده و به امید افزایش قیمت آن در آینده، آن ارز را نگهداری می‌نماید. در این حالت اگر حتی با افزایش قیمت ارز خریداری شده هم رو به رو نشویم، فرد سرمایه‌گذار با ضرر چندان زیادی مواجه نخواهد شد.

حال آن که در صورت افزایش قیمت، سود بسیار زیادی را بدست خواهد آورد. پس در این روش، امکان کسب سود در مقایسه با ضرر مالی احتمالی بسیار بیش‌تر بوده و این موضوع خود، باعث کاهش ریسک سرمایه‌گذاری خواهد شد.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *