معرفی قرارداد هوشمند NEO

قرارداد هوشمند neo

یک قرارداد هوشمند، به چه معناست؟

یک قرارداد هوشمند (مثلاً: قرارداد هوشمند NEO)، مجموعه‌‏ای از تعهداتی می‏‌باشد که در یک حالت دیجیتال تعریف شده باشند.

از جمله این که مواردی مانند نحوه‌‏ی انجام تعهدات توسط طرفین قرارداد در این قرارداد هوشمند گنجانده می‏‌شود.

از طرفی باید گفت که تکنولوژی بلاک چین یک سیستم غیر متمرکز، غیر قابل دستکاری و بسیار قابل اعتماد را در اختیار ما قرار می‏‌دهد که در این سیستم، قراردادهای هوشمند، به صورت کاملاً بهینه‏‌ای مورد استفاده قرار می‏‌گیرند.

قراردادهای هوشمند، به عنوان یکی از مهم‏‌ترین ویژگی‏‌های تکنولوژی بلاک چین، مطرح می‏‌باشند که به واسطه‏‌ی همین ویژگی، بلاک چین به عنوان یک تکنولوژی توزیع شده در نظر گرفته می‌‏شود.

به طوری که به ازای گذشت هر روز، تأثیرات هر چه بیش‏‌تری از آن را در ساختار اجتماعی موجود احساس می‌کنیم.

 

ویژگی‏‌های بارز قرارداد هوشمند NEO

‏‏ورژن ۲٫۰ از قرارداد هوشمند NEO، شامل ویژگی‏‌های : قابلیت اطمینان، کارایی بالا و قابلیت گسترش می‏‌باشد.

انواع قرارداد نیز، شامل : قراردادهای اعتبارسنجی، قراردادهای عملیاتی و قراردادهای کاربردی می‏‌باشند.

در این بین، NEO از لحاظ کارایی، از lightweight NeoVM (ماشین مجازی NEO) به عنوان محیط اجرای قرارداد هوشمند خود، استفاده می‏‌نماید.

بدین صورت که NEO به سرعت شروع به کار گرفته شده و مقادیری از منابع را به خود اختصاص می‏‌دهد که این عمل برای قراردادهای هوشمندی مانند پروسس‏های کوتاه، مناسب می‌‏باشد.

تکنولوژی JIT (کامپایلر بلادرنگ) قادر خواهد بود تا تلفیق ایستا و ذخیره‌‏سازی قراردادهای hotspot را به طرز قابل ملاحظه‏‌ای بهبود بخشد.

نصب ساختاری ماشین مجازی NEO، برای بهینه‌‏سازی تأثیرگذاری اجرای الگوریتم‏‌های رمزنگاری در قراردادهای هوشمند، مجموعه‏‌ای از دستورالعمل‌‏های رمزنگاری را فراهم می‏‌نماید.

قرارداد هوشمند neo
قرارداد هوشمند neo

 

همچنین دستورالعمل‏‌های دستکاری داده، به صورت مستقیم، قابلیت پشتبانی از آرایه‏‌ها و ساختارهای داده‏‌ی پیچیده را فراهم می‏‌نمایند.

تمامی موارد بالا، باعث افزایش کارایی در ورژن ۲ از قرارداد هوشمند NEO، خواهند شد.

ورژن ۲ از قرارداد هوشمند NEO، دستاورد قابل توجهی را از طریق ترکیب همزمانی بالا و تقسیم‌‏بندی پویا در کنار طراحی low-coupling از خود، به دست می‌‏آورد.

پروسس قرارداد low-coupling در یک ماشین مجازی اجرا شده (ماشین مجازی NEO) و از طریق لایه سرویس تعاملی با بیرون ارتباط برقرار می‏‌نماید. بنابراین بیش‌‏تر بروزرسانی‌‏های مربوط به عملکرد قرارداد هوشمند، از طریق API لایه‏‌ی سرویس تعاملی، قابل انجام می‏‌باشند.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *