اپل آرکید

اپل آرکید

شرکت اپل همواره به دنبال ایجاد تحول و پیشرفت در دنیا بوده است، آخرین تلاش این شرکت در این زمینه مربوط به دنیای بازی می‌باشد. اپل این حرکت خود را در قالب سرویس “اپل آرکید” به جهانیان و به ویژه دنیای بازی معرفی نموده است.

اپل در سپتامبر ۲۰۱۹ سرویس جدید اشتراک بازی خود را تحت عنوان اپل آرکید (apple arcade) معرفی نمود. این سرویس به کاربران اپ استور این امکان را می‎دهد که با یک بار پرداخت در طول یک ماه قابلیت دسترسی به ده‌ها بازی را داشته باشند. نکته قابل توجه این دسترسی در این است که با استفاده از این سرویس، دیگر در این بازی‌ها پرداخت‌های درون بازی (بیش‌تر در راستای ارتقای بازی) و یا صرف هزینه‌های اضافی جانبی وجود ندارند.

زمان شروع به کار سرویس اپل آرکید، در ۱۹ سپتامبر بود که برای استفاده کاربران عادی فراهم شده بود. البته در چند روز قبل از این تاریخ و با انتشار iOS 13 امکان بکارگیری آن توسط گیمرهای تست کننده نیز فراهم شده بود.

 

اپل آرکید چیست؟

اپل آرکید، سرویس اشتراک پرمیوم بازی است. در این سرویس کاربران تنها با یک پرداخت ماهانه به صورت آزادانه به بازی‌های مدنظر خود و بدون هیچ‌گونه نیاز به هزینه‌های جانبی دسترسی دارند.

 

هزینه اپل آرکید چقدر است؟

بر اساس گزارشات منتشر شده توسط شرکت اپل، هزینه تعیین شده برای یک ماه استفاده از سرویس اپل آرکید، برابر با ۴٫۹۹ دلار می‌باشد. البته در کنار این هزینه، امکان یک ماه استفاده رایگان نیز به کاربران داده شده است.

 

آیا امکان اشتراک‌گذاری سرویس خریداری شده وجود دارد؟

بله تنها با یک بار پرداخت مبلغ ۴٫۹۹ دلار، هر کاربر می‌تواند سرویس اپل آرکید خریداری شده را بین ۶ نفر از اعضای خانواده خود در راستای دسترسی به بازی‌ها به اشتراک بگذارد. برای این کار کافی است که ویژگی “family sharing” را نصب کرده باشید. در این بین باید گفت که تنها شرط امکان اشتراک‌گذاری این است که همه این اعضا باید در اپل آی دی‌های خود، یک شماره کارت بانکی را استفاده کرده باشند.

 

چه بازی‌هایی در اپل آرکید وجود دارند؟

برای جذابیت بیش‌تر این پروژه، اپل در همکاری با تولیدکنندگان بزرگ و کوچک، نسبت به ساخت بازی‌های جدید و اختصاصی زیادی اقدام نموده است. در این راستا برای تولید بازی‌های جدید و جذاب، شرکت اپل با شرکت‌های “annapurna interactive”، “bossa studios”، “cartoon network”، “finji”، “giant squid”، “klei entertainment”، “konami”، “lego”، “mistwalker corporation”، “sega”، “snoman”، “ustwo games” و گروهی از تولیدکنندگان، همکاری داشته است.

در زمان شروع به کار، در حدود ۵۰ بازی در سرویس اپل آرکید در دسترس خواهد بود. البته در ادامه اپل در نظر دارد که این تعداد را به ۱۰۰ بازی برساند.

انواع بازی جدید در اپل آرکید
انواع بازی جدید در اپل آرکید

 

در چه جایی می‌توان به بازی‌های اپل آرکید، دسترسی داشت؟

اپل در اپ استور یک تب ویژه‌‎‌ای را برای اپل آرکید اختصاص داده است که کاربران با مراجعه به اپل استور امکان دسترسی به آن را خواهند داشت.

 

آیا تبلیغاتی در درون بازی‌ها وجود دارند؟

در سرویس اپل آرکید خریداری شده، این سیاست دنبال شده تا گیمرها با هیچ گونه تبلیغاتی مواجه نشوند.

 

آیا می‌توان بازی‌های موجود در اپل آرکید را به صورت جداگانه‌ای خریداری نمود؟

به هیچ وجه. بازی‌های طراحی شده برای اپل آرکید، تنها برای این محیط بوده و فقط با خریداری این سرویس، قابل دسترس می‌باشند. البته برخی از این بازی‌ها در محیط‌های کنسول نیز قابل دسترسی هستند.

 

آیا می‌توان بازی‌های اپل آرکید را به صورت آفلاین بازی کرد؟

بله. اپل این امکان را به شما داده که بعد از خرید سرویس، بتوانید بازی‌ها را دانلود کرده و به صورت آفلاین از بازی‌کردن آن‌ها لذت ببرید.

 

در چه دستگاه‌هایی می‌توان بازی‌های سرویس اپل آرکید را بازی کرد؟

این بازی‌ها را می‌توان بر روی آیفون، آی‌پد، اپل تی‌وی و مک بازی نمود. همچنین به واسطه کنترلرهای اپل می‌توانید این بازی‌ها را در ps4 و xbox نیز بازی کنید. چون امکان بازی در چندین دستگاه فراهم شده است، شما می‌توانید یک بازی را در یک دستگاه شروع کرده و بدون از دست دادن هیچ گونه دیتایی از بازی، ادامه آن را در دستگاه دیگری بازی کنید.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *