بردار در متلب

بردار در متلب

اگر قصد دارید که نرم افزار متلب و چگونگی کاربرد حرفه‌ای آن را یاد بگیرید، باید به اصول اولیه و پایه‌های این نرم افزار، توجه ویژه‌ای داشته باشید. در نظر داشته باشید که یکی از عناصر کلیدی به کار رفته در درون متلب، بردار می‌باشد. بردار در متلب بسیار پر کاربرد بوده و یکی از اساسی‌ترین پیش‌نیازها در راستای استفاده از امکاناتی نظیر توابع و تولباکس‌ها در متلب می‌باشد.

از این رو در این آموزش قصد داریم به بررسی کلی مفهوم بردار در متلب بپردازیم. اگر شما هم به این موضوع علاقه‌مند هستید، لطفاً تا پایان این آموزش با ما همراه باشید.

 

بردار در متلب

بردار در متلب از پشت سرهم قرار گرفتن اعداد به وجود می‌آید. این اعدادی که در درون بردار قرار می‌گیرند، هم ممکن است بر اثر تصادف در کنار هم باشند و هم این که ممکن است در راستای قاعده‌ای مشخص در کنار یکدیگر چیده شده باشند. هر یک از اعداد موجود در درون بردار، یک عنصر و عضو از بردار نامیده می‌شوند.

شما بر اساس سناریوهایی مختلف، می‌توانید از بردارها در متلب استفاده نمایید.

 

چگونگی تعریف یک بردار در متلب

به مانند سایر عناصر در متلب، برای استفاده از بردارها نیز باید از اصول و قواعدی مشخص، استفاده نمود. در ادامه به انواع روش‌های فراخونی و استفاده از بردار در متلب می‌پردازیم.

برای ساخت یک بردار در متلب، می‌توانید به دو صورت زیر عمل نمایید.

استفاده از “و” برای جدا کردن اعضای درون بردار:

A = [1, 2, 3, 4, 5]

 

استفاده از “فضای خالی یا فاصله” برای جدا کردن اعضای درون بردار:

A= [1 2 3 4 5]

در نظر داشته باشید که در هر دو حالت از فراخوانی یک بردار، خروجی بدست آمده، عیناً مشابه هم و به صورت زیر خواهد بود.

= A

۵ ۴ ۳ ۲ ۱

 توجه داشته باشید که با استفاده از ابزاری مانند حلقه for در متلب، می‌توانید به نحوه چیدمان عناصر درون بردار، یک حالت قاعده‌مندی بدهید.

 

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *