شرکت BMW

شرکت BMW

شرکت bmw یکی از معتبرترین کارخانجات در حوزه تولید ماشین‌آلات می‌باشد. کلمه bmw، کوتاه شده‌ی عبارت “Bayerische Motoren Werke AG” است که این کلمه در بین ایرانیان به “بی ام و” شهرت یافته است. bmw یک شرکت آلمانی است که به صورت بین‌المللی در زمینه تولید انواع خودرو و موتورسیکلت فعالیت دارد.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر مونیخ آلمان قرار دارد. شرکت bmw، به صورت رسمی در کشورهای آلمان، برزیل، چین، هند، آفریقای جنوبی، بریتانیا، ایالات متحده و مکزیک، مشغول فعالیت می‌باشد.

در این مقاله، به بررسی کلی شرکت bmw خواهیم پرداخت.

 

تاریخچه

این شرکت برای اولین بار در سال ۱۹۱۶ و در راستای تولید موتورهای هواپیما تأسیس شده است. فعالیت شرکت در زمینه تولید موتورهای هواپیما در طی دو محدوده‌ی زمانی صورت گرفته است. به طوری که در بازه‌های زمانی سال‌های ۱۹۱۷ تا ۱۹۱۸ و سال‌های ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵، شرکت bmw در زمینه تولید موتورهای هواپیما فعالیت داشته است. بعد از این دوره، شرکت به فعالیت خود در زمینه تولید خودرو معطوف شده است.

شرکت bmw، در زمینه ورزشی نیز فعالیت‌های قابل توجهی را داشته است. به طوری که این شرکت دارای تاریخچه شرکت و فعالیت در مسابقات ورزشی مانند: “touring cars”، “Formula 1″، “sports cars” و “Isle of Man TT” می‎باشد.

 

برندهای شرکت bmw

در شرکت bmw، تولیداتی به صورت خودرو و موتورسیکلت صورت می‌گیرد. برند bmw در سراسر دنیا از شهرت بالایی برخوردار بوده و محصولات آن نیز دارای کیفیت بسیار بالایی هستند. در این راستا این شرکت، خودروهای خود را تحت برند “BMW”، “Mini” و “Rolls-Royce” نام‌گذاری کرده و راهی بازار مصرفی در سراسر دنیا نموده است.

از طرفی دیگر شرکت bmw، موتورسیکلت‌های خود را نیز تحت برند “BMW Motorrad” تولید و نام‌گذاری نموده است. این شرکت توانست در سال ۲۰۱۵، به عنوان دوازدهمین بزرگ‌ترین تولید کننده ماشین‌آلات نام بگیرد. تعداد تولیدات شرکت در سال ۲۰۱۵، در حدود ۲ میلیوین ۲۷۹ هزار و ۵۰۳ دستگاه بوده است.

 

لوگوی شرکت bmw

یکی از نکات جالب در مورد هر شرکتی، لوگوی مربوط به آن می‌باشد. به طوری که در لوگوی یک شرکت، می‌توان به جزئیات ساختاری و رفتاری آن پی برد.

لوگوی این شرکت، به صورت زیر می‌باشد.

لوگوی شرکت bmw
لوگوی شرکت bmw

 

یک لوگوی دایره‌ای به رنگ‌های آبی و سفید که اثراتی به صورت منحنی از فعالیت سال‌های دور شرکت در زمینه تولید موتورهای هواپیما در آن دیده می‎شود. همچنین پرچم “باواریا” که نماد منطقه مونیخ آلمان هست، به صورت آبی و سفید در طراحی این لوگو به چشم می‌خورد. این لوگو در سال ۱۹۱۷ طراحی شده و تا به حال به همان صورت و البته با وارد کردن ویرایش‌های مختصر در طی سالیان گذشته، مورد استفاده قرار گرفته است.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *