طراحی لوگو

طراحی لوگو

هر شرکت و برندی با هدف خاصی وارد دنیای صنعت شده و خود را با بازارهای جهانی تلفیق می‌نماید. در این بین، هر برند برای مطرح شدن بیش‎تر، نیازمند انجام کارهای مشخصی می‌باشد. از این جمله، یکی از مهم‌ترین کارها، طراحی لوگو اختصاصی برای شرکت می‌باشد.

به طوری که یک شرکت از این به بعد در سراسر دنیا با لوگوی خود شناخته شده و معروف خواهد شد. در این مقاله قصد داریم به موضوع طراحی لوگو و ارزش و اهمیت بالای آن در بازار رقابتی روز بپردازیم.

 

چه نیازی به طراحی لوگو داریم؟

در عصر حاضر، در بازارهای جهانی شاهد رقابت شدیدی بین شرکت‌ها هستیم. در این بین هر یک از شرکت‌ها سعی در افزایش ارزش و اعتبار خود در بازار هستند. همانطور که گفته شد، یکی از روش‌های افزایش ارزش و اعتبار در بازار، طراحی لوگو به صورت اختصاصی برای شرکت می‌باشد.

ولی به راستی آیا هر شرکتی نیاز به طراحی لوگو دارد؟ در پاسخ به این سوال، باید گفت که بله، چرا که مردم و کاربران برای انجام انتخاب در بین گزینه‌های مختلف، به دنبال آن دسته از شرکت‌هایی هستند که حس اعتماد را به آن‌ها تلقین نماید. یکی از جنبه‌های بدست آوردن حس اعتماد، درست همین موضوع لوگو طراحی شده برای شرکت می‌باشد.

طراحی لوگو
طراحی لوگو

 

در طراحی لوگو از چه جزئیاتی استفاده نماییم؟

در طراحی لوگو برای هر شرکت و برندی، باید از ویژگی‌های ذاتی آن شرکت استفاده نمود. از این جمله، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • دلیل پیدایش
  • منطقه فعالیت
  • فیلد کاری
  • شعار شرکت
  • تصویر محصول

 

با در نظر گرفتن هر یک از موارد بالا و با تلفیق هنر در انجام طراحی، می‌توانیم نسبت به بدست آوردن یک لوگوی با کیفیت اقدام کنیم. البته در نظر داشته باشید که قبل از شروع به طراحی باید مطالعات بسیار جامعی را در مورد شرکت و یا برند مدنظر خود انجام داده و سپس نسبت به طراحی اقدام نمایید.

مثلاً لوگوی شرکت‌های بسیاری از جمله bmw، apple، benz، nasa از نمونه‌های طراحی موفق در سراسر دنیا به شمار می‌روند.

 

چگونه نسبت به طراحی لوگو اقدام کنیم؟

بعد از این که ایده‌های مختلفی را در مورد شرکت و یا برند خود، جمع‌‌آوری نمودید، حال می‌توانید با ابزار دنیای گرافیک، مانند: فتوشاپ یا ایلاستریتور و … نسبت به انجام طراحی لوگوی مدنظر خود اقدام نمایید.

 

آیا لوگوی یک شرکت قابل تغییر است؟

بله در بسیاری از موارد و در طی گذشت زمان، لوگوی بسیاری از شرکت‎ها به دلایل مختلف دستخوش تغییرات زیادی شده‌ است. در برخی موارد شاهد تغییر شکل کامل لوگو هستیم و در برخی دیگر نیز تنها جزئیات خاصی از لوگو، دچار ویرایش شده است.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *