خودروی BMW E30

BMW e30

خودروی bmw e30 یک محصول از دسته تولیدات لوکس شرکت bmw است. این شرکت، خودروی bmw e30 را در بین سال‌های ۱۹۸۲ تا ۱۹۹۴ میلادی تولید کرده است. در سال‌های دور این مدل از خودرو، محبوبیت زیادی داشته و یکی از پر طرفداراترین تولیدات بوده است. البته در حال حاضر نیز، تعداد افراد زیادی به این چنین خودروهای مدل قدیمی علاقه‌مند هستند.

در این مقاله، قصد داریم به معرفی سری bmw e30 بپردازیم. این مدل توانست با تکنولوژی خاص و حضور فعالش در بازار باعث ایجاد تغییر و تحولات بسیار بزرگی در عرصه تولیدات خودرو در سطح جهان شود. لطفاً تا پایان مقاله، با ما همراه باشید.

 

تاریخچه bmw e30

شرکت bmw در فرایند تولید سری bmw e30، در گام اول مدل‌های خود را در سبک “coupe” وارد بازار نمود. در ادامه مدل “four-door sedan” در سال ۱۹۸۳ معرفی شد. سپس مدل‌های “convertibles” نیز در سال ۱۹۸۵ به بازار عرضه شدند. در نهایت هم مدل‌های “Touring” در سال ۱۹۸۷ معرفی شدند.

در ادامه و در سال ۱۹۹۰، مدل‌های e36 جای مدل‎های “coupe” را گرفتند. البته در طول ارائه این محصول به بازار تغییرات و ویرایش‌های زیادی نیز بر روی آن صورت گرفت. در نهایت نیز در سال ۱۹۹۴، مدل “Touring” به عنوان آخرین محصول تولید شده از از سری bmw e30 به بازار عرضه شد.

از طرفی دیگر باید گفت که مدل‌های e30 برای اولین بار توانستند، سبک واگونی و استفاده از ۴ در را وارد دنیای اتومبیل نمایند. همچنین برای اولین بار، استفاده از موتورهای دیزلی نیز در این سری از تولیدات bmw صورت گرفت. در این راستا، گفتنی است که مدل bmw z1 این شرکت نیز تماماً مبتنی بر استایل و تکنولوژی به کار رفته در پلتفرم e30 طراحی و تولید شده است.

خودروی BMW e30
خودروی BMW e30

 

بروزرسانی‌های صورت گرفته بر روی bmw e30

در سپتامبر سال ۱۹۸۷ در شهر فرانکفورت، شرکت bmw یک سری بروزرسانی و تغییرات عمده‌ای را بر روی مدل e30 خود اعمال نمود. در آن زمان، این سری از بروزرسانی‌ها “series 2” نام گرفتند.

در این سری از بروزرسانی‌ها، موتور ۴ سیلندر m10 تغییر و بجایش موتور m40 جایگزین شد. همچنین تغییرات گسترده‌ای نیز در سطح درونی و ظاهر اتومبیل‌ها صورت گرفت. از جمله این که یک سپر جلویی جدید به مدل تازه اضافه شد. همچنین چراغ‌های پشتی اتومبیل، دوباره طراحی شدند. به طوری که با درنظر گرفتن تلفیق هنر در طراحی آن، یک جلوه جذاب به این سری از خودروها داده شد.

فریم مربوط به پلاک خودرو نیز دستخوش تغییرات بخصوصی شد. این در حالی است که برش‌های کروم را از شیشه‌های خودور حذف نمودند. علاوه بر این، تمهیدات و تغییرات بخصوصی در راستای جلوگیری از زنگ زدگی صورت گرفت. مهم‌ترین تغییر نیز مربوط به موتور bmw e30 بود که بسیار قدرتمندتر از قبل شد.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *