کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری

یکی از راه‌های اساسی برای ایمن نگه داشتن ارزهای دیجیتال، استفاده از یک کیف پول سخت افزاری می‌باشد. کیف پول‌های سخت افزاری با قابلیت‌های بالای خود، دارائی‌های ارز دیجیتال شما را نسبت به روش‌های دیگر به صورت بسیار ایمن‌تری نگه می‌دارند.

در این مقاله، به بررسی مفهوم کیف پول سخت افزاری خواهیم پرداخت.

 

کیف پول سخت افزاری چیست؟

کیف پول سخت افزاری یک دستگاه فیزیکی و الکترونیکی است که در راستای نگهداری و محافظت از دارائی‌های ارز دیجیتال به وجود آمده است. این کیف پول کار محافظت از ارزها را با ایمن نگه داشتن کلیدهای خصوصی انجام می‌دهد.

ایده اصلی به کارگیری یک کیف پول سخت افزاری، ایزوله کردن و دور نگه داشتن کلیدهای خصوصی از روش‌ها و ارتباطات آنلاین می‌باشد. بدین صورت که دسترسی به کلیدهای خصوصی از دستگاه‌هایی مانند کامپیوتر و یا گوشی هوشمند که همواره آنلاین بوده و در معرض بیش‎ترین حملات سایبری هستند، دور نگه داشته می‎شود.

در نظر داشته باشید که ذخیره آفلاین کلیدهای خصوصی شما، شما را در برابر حملات هکرها به صورت چشمگیری مصون نگه می‌دارد. البته امکان دزدی فیزیکی نیز وجود دارد ولی دزدی اینترنتی غیرممکن می‌شود. در کنار حفاظت فیزیکی، هر کیف پول سخت افزاری یک لایه امنیتی دیگر به صورت “پین کد” را نیز دارد.

در واقع بدین صورت که در صورت دسترسی فیزیکی به کیف پول سخت افزاری باید پین کد را نیز درست وارد کنید تا بتوانید به دارائی‌های درون آن برسید.

البته بر اساس اخبار منتشر شده در زمینه کیف پول‌های سخت افزاری، چندی پیش در روسیه یک فرد که یک کیف پول سخت افزاری و با مقداری قابل توجه ارز دیجیتال در درون آن را در اختیار داشت، توسط عده‌ای مورد حمله فیزیکی قرار گرفت و در پی آن کیف پول و دارائی‌های دیجیتالی وی به سرقت رسید. از این رو بعد از این اتفاق، برخی از افراد در روسیه برای محافظت و نگهداری فیزیکی از کیف پول خود نسبت به استخدام بادیگارد اقدام کرده بودند.

کیف پول سخت افزاری بسیار ایمن‌تر از مدل‌های نرم افزاری
کیف پول سخت افزاری، بسیار ایمن‌تر از مدل‌های نرم افزاری

 

کیف پول‌های سخت افزاری معروف موجود در بازار

در حال حاضر تعداد قابل توجهی از کیف پول‌‌های سخت افزاری در دنیای ارزهای دیجیتال وجود دارند. در این بین می‌توان به کیف پول‌های سخت افزاری “TREZOR wallet”، “Ledger S wallet” و “KeepKey wallet” اشاره نمود.

 

توصیه‌های کلی استفاده از کیف پول سخت افزاری

نگهداری و استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری چندان سخت نبوده و شما تنها باید نسبت به حفظ فیزیکی کیف پول خود اقدام کنید. همچنین باید آن را از دسترسی افراد غیر مجاز و نیز وارد کردن و اتصال آن به سیستم‌های آنلاین و ناشناس خودداری نمایید.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *