نرم افزار ایلوستریتور

نرم افزار ایلوستریتور

نرم افزار ایلوستریتور یک ویرایشگر گرافیکی مخصوص بردار است که توسط شرکت ادبی وارد بازار شده است. این نرم افزار برای اولین بار و به صورت اختصاصی در سال ۱۹۸۵ برای سیستم عامل مکینتاش شرکت اپل طراحی و عرضه شده است. آخرین نسخه از نرم افزار ایلوستریتور، در کنار “creative cloud” و تحت عنوان “Illustrator CC” وارد بازار شده است.

آخرین ورژن از نرم افزار ایلوستریتور تحت نام “Illustrator CC 2019” در ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ تولید و عرضه شده است. این ورژن از نرم افزار به عنوان ۲۳‌ام نسل از این نرم افزار می‌باشد. از طرفی دیگر، لازم به ذکر است که نرم افزار ایلوستریتور در سال ۲۰۱۸، توسط مجله “PC Magazine” به عنوان برترین ویرایشگر گرافیکی‌ برداری معرفی شده است.

 

کاربردهای نرم افزار ایلوستریتور

نرم افزار ایلوستریتور ابزاری پر کاربرد است که توسط هنرمندان و طراحان گرافیکی در راستای ایجاد گرافیک‌های برداری قدرتمند و زیبا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نظر داشته باشید که خروجی‌های بدست آمده از نرم افزار (عکس‌ها)، بعداً به صورت لوگوی شرکت‌ها، کارهای تبلیغاتی و شخصی و در دو قالب دیجیتالی و پرینت شده با تلفیق هنر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

حال ممکن است از خود پرسیده باشید که کاربرد اصلی نرم افزار ایلوستریتور چه می‌باشد؟

در پاسخ به این سوال، باید گفت که این نرم افزار اساساً برای تولید مصورهایی مانند چارت‌ها، گراف‎ها، لوگوها، دیاگرام‌ها، کارتون‌ها و … مورد استفاده قرار می‎گیرد. قابلیت بالای این نرم افزار در ویرایش جزئیات، باعث سطح بالایی از کاربرد آن در بین گرافیست‌ها شده است.

یک نمونه خروجی از نرم افزار ایلوستریتور
یک نمونه خروجی از نرم افزار ایلوستریتور

 

طراحی لوگو با ایلوستریتور

معمولاً در طراحی لوگو بعد از این که شکل کلی لوگو را بر روی کاغذ ترسیم نمودند، تصویر آن را اسکن نموده و وارد سیستم می‌کنند. سپس این تصویر اسکن شده را در نرم افزار ایلوستریتور باز کرده و با استفاده از ابزار متنوع موجود در این نرم افزار، نسبت به بازطراحی این لوگو با استفاده از خطوط ترسیم شده‌ی قبلی آن در کاغذ اقدام می‌کنند.

در این بین نرم افزار ایلوستریتور، تا آن حد انعطاف دارد که فرد طراح می‌تواند نسخه‎های مختلفی از لوگوی خود را در آن طراحی کرده و یا ویرایش‌های مدنظر خود را به آسانی بر روی آن اعمال نماید.

 

طراحی کاراکتر ایلوستریتور

شاید کاراکترهای بسیاری از کارتون‌ها، در این نرم افزار طراحی شده باشند. در نظر داشته باشید که نرم افزار ایلوستریتور، یکی از بهترین محیط‌ها برای تولید کاراکترهای کارتون و یا انیمیشن می‌باشد. بدین صورت که با انجام پروسه‌های مشخص و استفاده از ابزار این نرم افزار، می‎‌توان به یک کاراکتر طراحی شده، یک نوع حالت حرکتی نیز بخشید.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *