نرم افزار visio

نرم افزار visio

نرم افزار visio یک برنامه کاربردی برای رسم نمودار و گرافیک‌های برداری می‌باشد. این نرم افزار، جزئی از خانواده بزرگ محصولات شرکت مایکروسافت به شمار می‌رود. visio، برای اولین بار در سال ۱۹۹۲ برای استفاده عموم عرضه شده است. توجه داشته باشید که تولید کننده اولیه آن شرکت “shapeware corporation” بوده که بعداً در سال ۲۰۰۰ میلادی حق انحصاری نرم افزار، توسط شرکت مایکروسافت خریداری شده است.

 

نرم افزار visio

عملکرد و وظیفه اصلی نرم افزار visio، رسم انواع نمودار می‌باشد. از این جمله نمودارها می‌توان به انواع فلوچارت‌ها و دیاگرام‌های uml اشاره نمود. visio در سال‌های اخیر، به قدری مشهور و پرکاربرد شده است که بسیاری از کارمندان و دانشجویان، از این نرم افزار جهت انجام پروژه‌های uml و رسم انواع نمودار مورد نیاز خود استفاده می‌کنند.

بی‌تردید می‌توان گفت که visio یکی از بهترین ابزار رسم نمودار موجود در بازار می‌باشد. کار با آن بسیار آسان بوده و بعد از اتمام رسم نمودارهای خود، به راحتی قادر به بدست آوردن فرمت‌های خروجی متنوع خواهید بود. با استفاده از این نرم افزار، هم می‌توان به رسم نمودارهای ساده پرداخت و هم این که قادر هستید تا با استفاده از ابزارهای موجود در درون آن، به رسم انواع نمودارهای پیچیده بپردازید.

همچنین کاربران قادر هستند تا نمودارهای رسم شده قبلی خود را در درون محیط visio وارد کرده و ویرایش‌های مدنظر خود را بر روی آن‌ها اعمال نمایند. در کارکرد visio سعی شده تا رسم نمودار به یک کار بسیار ساده و آسانی برای کاربران تبدیل گردد.

 

در ادامه به ویژگی‌‌های بارز نرم افزار visio، اشاره می‌کنیم.

وجود تمپلیت‌های گوناگون

اگر در شروع پروژه رسم نمودار خود با مشکل رو به رو هستید، می‌توانید از انواع دموها و تمپلیت‌های آماده موجود درون visio استفاده کنید. این تمپلیت‌ها در واقع انواع نمودارهای پرکاربرد رسم شده هستند که به صورت آماده در اختیار کاربران قرار می‌گیرند.

 

ارتباط زنده با اکسل و اکسس

یکی از ویژگی‌های بارز و جالب نرم افزار visio این است که شما قادر خواهید بود تا جداول اطلاعاتی خود در اکسل و یا اکسس را به صورت زنده و لحظه‌ای به visio متصل کنید.

با انجام این کار، تمامی تغییرات صورت گرفته در جداول شما، در قالب نمودارهای زنده رسم شده در visio، قابل مشاهده خواهند بود. این کار، به ویژه در جاهایی که نیاز به مانیتورینگ و مشاهده لحظه‌ای عملکرد سیستم‌ها می‌باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

قابلیت رسم نمودارهای سه بعدی

در درون نرم افزار visio، ابزاری وجود دارند که کاربران با استفاده از آن‌ها، قادر به ترسیم نماهای ۳ بعدی هستند. استفاده از این قابلیت، باعث وضوح هر چه بهتر نمودارهای شما در بیان عملکرد سیستم خواهد شد.

رسم نماهای سه بعدی با visio
رسم نماهای سه بعدی با visio
این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *