یو-یو مارکت

یو-یو مارکت

در دنیای بورس، سرمایه‌گذاران با اصطلاحات زیادی رو به رو هستند در این بین، هر سرمایه‌گذاری برای کسب موفقیت بیش‌تر در کار خود، باید به یک آگاهی نسبی نسبت به این اصطلاحات دست یابد. در این جا قصد داریم به معرفی اصطلاح یو-یو مارکت (yo-yo market) بپردازیم. همانطور که از نامش پیداست، این اصطلاح برای معرفی یک نوع خاصی از بازارهای خرید و فروش به کار گرفته می‌شود. در ادامه یو-یو مارکت را با جزئیات بیش‌تری توضیح خواهیم داد.

 

منظور از یو-یو مارکت چیست؟

اصطلاح یو-یو مارکت در توصیف بازارهایی با نوسانات قیمتی بسیار زیاد استفاده می‌شود. در واقع نام این اصطلاح نیز از حرکات ابزار یو-یو که به عنوان یک بازی شناخته می‌شود، برگرفته شده است. همانطور که در بازی یو-یو شاهد حرکاتی پر نوسان رو به بالا و پایین هستیم، در یو-یو مارکت نیز این نوسانات شدید رو به بالا و رو به پایین در مورد قیمت سهام وجود دارد.

حال در این چنین بازاری، امکان پیش‌بینی نوسانات قیمتی بسیار دشوار می‌باشد. چرا که در یو-یو مارکت، نوسانات قیمتی به وجود آمده، از یک الگوی رفتاری مشخصی پیروی نمی‌کنند. از این رو سرمایه‌گذاران این بازار به دلیل وجود احتمال بالای تغییرات قیمتی در شرایط پر ریسکی قرار می‌گیرند و برای کسب موفقیت در بازار، نیازمند استفاده از استراتژی‌های سرمایه‌گذاری خاصی هستند.

 

آیا در یو-یو مارکت، امکان کسب سودی مناسب وجود دارد؟

در یو-یو مارکت، شاهد نوسانات قیمتی غیرمنطقی و شدید رو به بالا و رو به پایین هستیم. حال در این وضعیت، آیا امکان کسب سود و درآمد وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال، باید گفت که بله امکان کسب درآمد وجود دارد. حتی امکان کسب چندین برابر مقدار و هزینه سرمایه‌گذاری شده نیز وجود دارد. بدین صورت که ریسک مهم‌ترین ویژگی این بازار است و در شرایط ریسک نیز، هم می‌توان به سود بالایی دست یافت و هم این که ممکن است با ضرر مالی زیادی رو به رو شویم. این نوع از بازارها در وال استریت به “همه یا هیچ” شهرت یافته‌اند.

در یو-یو مارکت هم اگر فردی بتواند روند افزایش و یا کاهش قیمت سهام را به درستی تشخیص دهد و یا حتی این که بتواند یک پیش‌بینی تقریبی‌ای از این نوسانات داشته باشد، بی‌تردید با خرید و فروش‌هایی به موقع خود می‌تواند از طریق عرضه و تقاضای درست به سود و درآمدی قابل توجه دست یابد.

در این راستا باید گفت که بازارهای تازه تأسیس شده معمولاً در دسته یو-یو مارکت قرار می‌گیرند. از جمله این بازارها می‌توان به بازار ارزهای دیجیتال اشاره نمود که همواره با نوسانات قیمتی شدیدی رو به رو می‌باشد. در دنیای ارزهای دیجیتال هم اگر کسی موفق به انجام پیش‌بینی‌های درستی در مورد نوسانات قیمتی ارزهای دیجیتال شود، بی‌تردید سرمایه‌گذاری‌های موفقی را در بازار تجربه خواهد نمود.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *