بیت‌کوین کش

بیت‌کوین کش

بیت‌کوین کش در اثر وقوع یک هارد فورک در بلاک‌چین بیت‌کوین به وجود آمد. در این هارد فورک صورت گرفته، یکی از بزرگ‌ترین تغییرات به وجود آمده، مربوط به سایز بلاک در درون بلاک‌چین بود. سایز مربوط به بلاک‌های بیت‌کوین برابر با ۱ مگابایت بود که این اندازه در بیت‌کوین کش به ۸ مگابایت افزایش داده شد.

هدف از این کار، افزایش توانایی در پروسس تعداد بیش‌تری از تراکنش‌ها در هر ثانیه بود. چرا که بیت‌کوین به دلیل پایین بودن اندازه‌ی بلاکش تنها قادر بود که در هر ثانیه، تعداد محدودی از تراکنش‌ها را پروسس نماید که با افزایش سایز بلاک در بیت‌کوین کش، این مشکل مرتفع شد.

از طرفی دیگر ظهور بیت‌کوین کش، بازار ارزهای دیجیتال را نیز وارد مرحله جدیدی کرد و تغییرات و تأثیرات قابل توجهی را بر آن گذاشت. این ارز دیجیتال از نظر قیمتی برای مدتی طولانی توانسته که رتبه دوم بازار را در اختیار داشته باشد و به عنوان رقیبی قدرتمند در برابر بیت‌کوین معرفی گردد. بیت‌کوین کش را در بازار با نماد “bch” نشان می‌دهند.

در این مقاله، به بررسی کامل بیت‌کوین کش خواهیم پرداخت. اگر شما هم علاقه‌مند به این موضوع هستید، لطفاً تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

 

بیت‌کوین کش

بیت‌کوین کش یک نوع ارز دیجیتال است که برای اولین بار در تاریخ ۱ آگوست سال ۲۰۱۷ به دنیای ارزهای دیجیتال معرفی شد. این ارز در پی اختلاف نظر به وجود آمده در جامعه بیت‌کوین به وجود آمده است. در این اختلاف نظر گروهی موافق اعمال بروزرسانی در پروتکل بیت‌کوین بودند و گروهی دیگر نیز با این موضوع مخالفت داشتند که در نهایت و با حل نشدن اختلاف نظر بین این دو دسته، در پی یک هارد فورک، بیت‌کوین کش به وجود آمد.

بیت‌کوین کش، یک روش پرداخت الکترونیکی نقطه به نقطه در بستر اینترنت است. این روش تماماً غیرمتمرکز بوده و وابسته به هیچ گونه بانک و یا نهاد دیگری برای انجام تراکنش‌های خود نمی‌باشد. هدف اصلی این ارز دیجیتال پروسس تعداد زیادی تراکنش در هر ثانیه است، از این رو پسوند کش را در انتهای بیت‌کوین قرار داده و این ارز را اینگونه نام‌گذاری کرده‌اند. چرا که در این ارز به مانند راحتی و سرعت پرداخت نقدی (کش)، می‎توان یک تراکنش را انجام داد.

بیت‌کوین کش، در دنیای ارزهای دیجیتال
بیت‌کوین کش، در دنیای ارزهای دیجیتال

 

برخی تفاوت‌های بیت‌کوین کش با بیت‌کوین

در زیر به برخی از تفاوت‌های موجود بین این دو ارز اشاره می‌کنیم.

  • سایز بلاک در بیت‌کوین کش برابر با ۸ مگابایت است. این در حالی است که سایز بلاک در بیت‌کوین برابر با ۱ مگابایت می‌باشد.
  • در بیت‌کوین کش، از تکنولوژی سگویت استفاده نشده است.
  • بیت‌کوین کش، ویژگی “replace by fee” را پشتیبانی نمی‌کند.
  • بیت‌کوین کش، سختی شبکه در الگوریتم اثبات کار خود را بسیار سریع‌تر از بیت‌کوین که بعد از هر ۲۰۱۶ بلاک تعیین می‌شود، مشخص می‌نماید.

 

چرا بیت‌کوین کش، برای ماینرها جذاب است؟

عملکرد هر ارز دیجیتالی به طور قابل توجهی مبتنی بر فعالیت ماینرهایش می‌باشد. در این راستا، اخیراً بیت‌کوین کش با اعمال بهبودهایی در هش ریت خود توانسته ماینرها را برای انجام عمل ماینینگ در شبکه جذب نماید. بدین صورت که این ارز دیجیتال شرایطی را فراهم کرده که ماینرها با محاسباتی ساده، موفق به پیش‌بینی سختی شبکه بعدی شوند.

در واقع هر ماینر قادر خواهد بود تا سودآور بودن عمل ماینینگ خود را از قبل و با داشتن دقت بیش‌تری محاسبه نماید. این موضوع بسیار مورد توجه قرار گرفته و در کل شرایط بسیار مناسبی برای ماینینگ در شبکه بیت‌کوین کش، فراهم شده است. از طرفی دیگر با توجه به خلوت‌تر بودن شبکه این ارز نسبت به ارزهایی مانند بیت‌کوین، ماینرها با صرف هزینه و انرژی کم‌تری قادر به تولید بلاک و در نتیجه دریافت پاداش خواهند بود.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *