کاربرد ارزهای دیجیتال

کاربرد ارزهای دیجیتال

با ظهور ارزهای دیجیتال، نظام‌های مالی معمول و قدیمی با یک رقیب قدرتمند رو به رو شدند. رقیبی که در مدت زمان کوتاهی توانست، طرفداران زیادی را از سراسر دنیا جمع‌آوری کرده و موفق به گسترش دامنه فعالیت‌های خود شود. در حال حاضر، هم کاربرد ارزهای دیجیتال زیاد شده و هم این که بر تعداد و تنوع این ارزها روز به روز افزوده می‌شود.

ارزهای دیجیتال در زمینه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در زیر به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم.

 

کاربرد ارزهای دیجیتال در درون برنامه‌های کاربردی

یکی از استفاده‌های عملی از ارزهای دیجیتال، در درون برنامه‌های کاربردی می‌باشد. در حال حاضر تعداد زیادی از برنامه‌های کاربردی از ارزهای دیجیتال برای انجام پرداخت‌های درون برنامه‌ای و نیز دادن پاداش به کاربران خود استفاده می‌کنند. به طوری که برای خرید برخی از ویژگی‌های جدید درون برنامه‌ای و یا ارتقای سطح اعتبار کاربری در درون برنامه، می‌توان از ارزهای دیجیتال استفاده نمود.

یکی از این نمونه‌های اخیر این کاربرد، مربوط به استفاده از ارزهای دیجیتال در درون پیام رسان واتساپ بوده است.

 

کاربرد ارزهای دیجیتال در دنیای بازی

اخیراً برخی از بازی‌های کامپیوتری و آنلاین از ارزهای دیجیتال برای خریدهای درون بازی و نیز اهدای پاداش به گیمرها استفاده می‌کنند. مثلاً در صورت انجام یک وظیفه خاص در درون بازی و یا به پایان رساندن مرحله‌ای مشخص، به کاربر پاداشی به صورت ارز دیجیتالی مشخص داده می‌شود.

همچنین گیمر با وارد کردن ارز دیجیتال خود در درون بازی، قادر به خرید ابزار و تجهیزات مورد نیاز خود در محیط بازی خواهد شد. از این جمله بازی‌ها، می‌توان به بازی‌های pubg و فورتنایت اشاره نمود. برخی دیگر از بازی‌ها مانند minecraft نیز از تکنولوژی بلاک‌چین استفاده کرده و ساختار خود را به صورت توزیع شده و منظم‌تری سازمان‌دهی می‌کنند.

 

کاربرد ارزهای دیجیتال در خرید از فروشگاه‌های اینترنتی

با توجه به گسترش روند استفاده از ارزهای دیجیتال، برخی از فروشگاه‌های اینترنتی برای جذب تعداد مشتریان بیش‌تر، امکان خرید با ارزهای دیجیتال را نیز در بین سایر روش‌های خریداری از سایت خود قرار داده‌اند. به طوری که کاربران تنها با داشتن آدرس کیف پول سایت و نیز آی دی تراکنش صورت گرفته، می‌توانند در عرض چندین ثانیه نسبت به اتمام سفارش و خرید کالای مدنظر خود اقدام نمایند.

همچنین افراد با استفاده از ارزهای دیجیتال، قارد به خرید انواع بلیط‌ها مسافرتی هستند و می‌توانند هتل‌های مدنظر خود را رزرو نمایند.

خرید با ارزهای دیجیتال
خرید با ارزهای دیجیتال

 

کاربرد ارزهای دیجیتال در نقل و انتقالات مالی

مهم‌ترین کاربرد ارزهای دیجیتال توانایی بالای آن‌ها در انجام نقل و انتقالاتی ایمن و بسیار سریع می‌باشد. به طوری که این روش نسبت به روش‌های نقل و انتقالاتی مربوط به بانک‌ها و مؤسسات مالی بسیار بهتر می‌باشد و کاربران بدون این که تحت نظر یک قدرت واسطه باشند، می‌توانند به راحتی و به صورت نقطه به نقطه، نسبت به خرید و فروش و تبادلات مالی خود اقدام نمایند.

در واقع در این مکانیزم، از تکنولوژی بلاک‌چین استفاده می‌شود و افراد در بین خود، به راحتی قادر به انتقال و جا به جایی ارزهایی مانند اتریوم، بیت‌کوین و … هستند. همچنین افراد از طریق خرید و فروش این ارزها در بازار ارزهای دیجیتال می‌توانند موفق به کسب درآمد شوند.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *