وال استریت کجاست؟

وال استریت کجاست؟

وال استریت به عنوان نمادی از مرکز نظام سرمایه‌داری آمریکا شناخته می‌شود. این منطقه، شامل بانک‌ها، شرکت‌های پوشش ریسک و بازارهای متعددی می‌باشد که همه این موارد به عنوان یکی پایه‌هایی از اقتصاد آمریکا، شناخته می‌شوند. از نظر مکانی، وال استریت در مرکز محدوده اقتصادی منهتن قرار دارد.

بورس نیویورک در وال استریت ۱۱ قرار دارد. همچنین در این منطقه مراکز اقتصادی مهم دیگری نیز حضور دارند. از این جمله می‌توان به “federal reserve bank” نیویورک در خیابان لیبرتی ۳۳، “NASDAQ” در لیبرتی ۱، “goldman sachs” در خیابان غربی ۲۰۰، “JPMorgan chase” در خیابان پارک ۲۰۰ و روزنامه وال استریت در خیابان ۱۲۱۱ آمریکایی‌ها اشاره نمود. هر چند برخی از این مکان‌های اقتصادی دقیقاً در خود وال استریت قرار ندارند ولی در حالت کلی همه آن‌ها به عنوان بخشی از منطقه اقتصادی وال استریت، به شمار می‌روند.

 

نقش وال استریت در اقتصاد

منطقه وال استریت دارای انواع مختلفی از بازارهای بورس و تجارت می‌باشد. از این جمله می‌توان به بازار سهام، بازار اوراق قرضه، بازار کالاها، بازار ارز و … اشاره نمود. در این بازارها، هدف اصلی از عرضه اوراق بهادار و سهام شرکت‌‎ها، تأمین سرمایه مورد نیاز برای رشد شرکت‌ها می‌باشد. از این رو رونق فعالیت بازارهای وال استریت، بی‌تردید منجر به پیشرفت هر چه بیش‌تر شرکت‌های موجود در آن خواهد شد.

این منطقه در کنار این که به عنوان قلب تپنده اقتصاد آمریکا به شمار می‌رود، از طرفی دیگر نیز تأثیرات مستقیمی را بر روند فعالیت و توسعه بازارهای جهانی و زندگی بسیاری از مردم دنیا می‌گذارد.

 

نماد وال استریت

نماد وال استریت
نماد وال استریت

نماد وال استریت، یک مجسمه گاو می‌باشد. به طوری که خود وال استریت، همواره با این نماد شناخته شده و بدین صورت در بین مردم معروف شده است. هدف از قرار دادن مجسمه گاو در این منطقه، اشاره به وضعیت bullish (وضعیت گاوی) در بازار است که در این وضعیت، قیمت و ارزش سهام، همواره در حال بالا رفتن و افزایش می‌باشد.

این در حالی است که بازار bullish درست در مقابل بازار bearish (وضعیت خرسی) قرار دارد. به طوری که در بازار bearish همواره با کاهش ارزش سهام رو به رو هستیم. در واقع هدف اصلی از قرار دادن این مجسمه، اشاره به رونق و افزایش ارزش سهام در بازار می‌باشد تا بدین ترتیب بتوانند تأثیرات مثبتی را بر سرمایه‌گذاران و شرکت‌های دارای سهام بگذارند.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *