عرضه اولیه ارز دیجیتال (ICO)

عرضه اولیه ارز دیجیتال (ICO)

در دنیای ارزهای دیجیتال برای معرفی یک ارز دیجیتال جدید و گسترش دامنه‌ی فعالیت‌هایش، آن را در قالب یک ICO در اختیار افراد قرار می‌دهند. کلمه ICO مخفف عبارت “Initial Coin Offerings” می‌باشد که به معنای عرضه اولیه ارز دیجیتال است.

در عرضه‌های اولیه از ارزهای دیجیتال، معمولاً ارزها با قیمت‌های پایینی به مشتریان فروخته می‌شوند. هدف اصلی از یک ICO، جذب مشتریان، سرمایه‎گذاران و افراد بیش‌تر برای استفاده از آن ارز دیجیتال عرضه شده می‌باشد. از طرفی دیگر لازم به ذکر است که هنوز قوانین بخصوصی در مورد ICOها و نحوه برگزاری آن‌ها، تصویب نشده است.

خرید ارزهای ارائه شده در یک ICO، معمولاً با بیت‌کوین، اتریوم و یا دیگر ارزهای معروف بازار صورت می‌گیرد.

 

عرضه اولیه ارز دیجیتال (ICO)
عرضه اولیه ارز دیجیتال (ICO)

 

فواید و دلایل برگزاری یک ICO

در دنیای ارزهای دیجیتال، دلایل مختلفی برای برگزاری یک ICO وجود دارد. در زیر به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم.

 

دلایل برگزاری یک عرضه اولیه ارز دیجیتال توسط صاحب آن ارز

  • معرفی بهتر پروژه و ارز دیجیتال مربوط به آن

شرکت‌ها و یا پروژه‌ها با برگزاری یک عرضه اولیه ارز دیجیتال، قادر خواهند بود تا هم پروژه خود را به بسیاری از افراد معرفی نمایند و هم این که با عرضه ارز دیجیتال خود، باعث مشهورتر شدن آن ارز شوند.

 

  • گسترش دامنه‌ی فعالیت

با خریدهای صورت گرفته در یک ICO، تعداد صاحبان و به عبارتی کاربران ارز دیجیتال عرضه شده، بیش‌تر از قبل خواهد شد. این بدان معناست که جامعه مربوط به آن ارز با جذب نفرات جدید، دامنه‌ی فعالیت خود را گسترده‌تر نموده است.

 

  • کسب در آمد

با عرضه و فروش اولیه ارزهای دیجیتال در یک ICO، قیمت این ارز به دلیل خریدهای صورت گرفته، در وضعیت pump قرار گرفته و با افزایش قیمت رو به رو خواهد شد. در این بین توجه داشته باشید که مالکان آن ICO چون مقادیر زیادی از ارز را در اختیار دارند، به دلیل افزایش قیمت صورت گرفته، موفق به چند برابر کردن سرمایه‌ی خود، خواهند شد.

 

فواید برگزاری یک عرضه اولیه ارز دیجیتال برای افرادی که در ICO شرکت می‌کنند

  • کسب درآمد

هر فردی این شانس را دارد که با پرداخت مبلغ اندکی، موفق به خریداری ارزهای دیجیتال جدید شود. حال در نظر داشته باشید که بعد از برگزاری هر ICO، ارزش سهام ارزهای دیجیتال ارائه شده، در اثر شوک خریدهای اولیه با افزایش رو به رو خواهد شد. از طرفی دیگر نیز، ممکن است ارزی که با قیمت اندک خریداری شده، در آینده و در اثر نوسانات قیمتی صورت گرفته، با افزایش قیمت قابل توجهی رو به رو شود.

یعنی در حالت کلی نتیجه‌گیری می‌شود که خرید یک ارز در ICO و نگهداری آن با امید افزایش قیمتش برای آینده، می‌تواند به عنوان یک استراتژی سرمایه‌گذاری مناسبی تلقی گردد.

 

  • برخورداری از توانایی‌های ارز ارائه شده

معمولاً ارزهای دیجیتال عرضه شده در یک ICO، مرتبط با یک پروژه مبتنی بر بلاک‌چین می‌باشند. از این رو با خریداری این ارزها، افراد این فرصت را بدست می‌آورند تا در اینچنین پروژه‌هایی وارد شده و از مزایای آن‌ها استفاده نمایند.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *