تتر

یکی از ضعف‌های بزرگ ارزهای دیجیتال، نوسانات قیمتی بالای آن‌ها می‌باشد. به طوری که بازار ارزهای دیجیتال را می‌توان به صورت بازار یو-یو مانندی تفسیر نمود. در این نوسانات، همواره شاهد افزایش و یا کاهش‌های ناگهانی قیمت ارزها هستیم؛ این مشکل یکی از اساسی‌ترین ضعف‌های حوزه ارزهای دیجیتالی بوده و برای رفع آن، فعالیت‌هایی در قالب ارائه استیبل‌کوین‌هایی نظیر تتر صورت گرفته است.

تتر، یکی از اولین استیبل‌کوین‌های فعال در بازار می‌باشد. با پیدایش این ارز و ارزهایی مشابه، سرمایه‎گذاران دیگر نگران نوسانات قیمتی نیستند؛ چرا که به راحتی می‌توانند با انجام تبدیلات بین ارزی، سرمایه‌ی خود را به تتر تبدیل کرده و از ضایع شدن دارائی خود جلوگیری به عمل آورند.

 

تتر چیست؟

تتر (tether)، یک استیبل‌کوین نیمه ارز دیجیتالی و نیمه ارز فیات می‌باشد که قیمت این ارز دیجیتال به قیمت یک دلار آمریکا ثابت شده است. نماد تتر در بازار به صورت USDT بوده و این ارز در حال حاضر به عنوان محبوب‌ترین استیبل‌کوین موجود در بازار شناخته می‌شود. از این ارز، همچنین به عنوان جانشینی از دلار در صرافی‌های ارزهای دیجیتال استفاده می‌گردد.

در نظر داشته باشید که این ارز توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. این بدان معناست که به هر میزان که دلار آمریکا وجود داشته باشد، به همان نسبت هم شاهد حضور تتر در بازار خواهیم بود.

البته با وجود ثابت بودن قیمت تتر در یک دلار، در برخی موارد شاهد افزایش و کاهش‌های بسیار کوچکی در قیمت آن هستیم. این افزایش و کاهش‌ها، معمولاً در بازه‌ی زمانی بسیار کوچکی صورت گرفته و بلافاصله شرایط به حالت عادی خود برمی‌گردد. مقدار این کاهش‌ها معمولاً در حد چند سنت بالای یک دلار و یا چند سنت زیر یک دلار می‌باشند.

 

اهمیت تتر برای دنیای ارزهای دیجیتال

تتر و سایر استیبل‌کوین‌ها باعث شده‌اند تا سرمایه‌گذاران و کاربران ارزهای دیجیتال، بتوانند از این ارزها در موارد بسیار بیش‌تری استفاده نمایند. بدین صورت که دارندگان ارزهای دیجیتال دیگر بدون هیچ گونه نگرانی از افزایش و یا کاهش قیمت ارزهای دیجیتال، قادر هستند تا آن‌ها را در امور روزانه خود استفاده نمایند.

مثلاً می‌توانند از دارائی دیجیتال خود برای پرداخت قبوض و یا خرید کردن استفاده کنند. در این بین نیز مطمئن هستند که ارزش دارائی آن‌ها در تتر، حفظ شده و با هیچ گونه افزایش و یا کاهش غیرمنتظره رو به رو نخواهد شد.

برخی نیز از این ارز به عنوان جایگاهی مطمئن در زمان کاهش شدید قیمت‌ها استفاده می‌کنند.

تتر، ارزی باثبات در بازاری پرنوسان
تتر، ارزی باثبات در بازاری پرنوسان

 

فواید تتر

تبدیل و جا به جایی راحت‌تر دارائی‌های دیجیتال

با استفاده از تتر، افراد قارد هستند تا در مقایسه با ارزهای فیات، دارائی‌های دیجیتال خود را با سرعت بسیار بهتر و بیش‌تری به همدیگر تبدیل نمایند. از این ویژگی تتر، بیش‌تر سرمایه‌گذاران در زمان نیاز به خرید ارزهای ارزان شده، استفاده می‌کنند.

 

مقبولیت

بکارگیری تتر در پلتفرم‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال، باعث شده تا این پلتفرم‌ها بتوانند امور خود را بسیار بهتر از قبل سازماندهی نمایند. در این بین، مخصوصاً آن دسته از پلتفرم‌هایی که از بکارگیری دلار محروم بودند، توانستند با جایگزینی تتر، روند توسعه‌ی کارهای خود را سرعت ببخشند.

 

پشتیبانی عالی

تتر با حضور خود توانسته ثبات قابل قبولی را در بازار به وجود آورد. به طوری که بسیاری این ارز دیجیتال را به عنوان پشتیبان مالی بازار در نظر می‌گیرند. از طرفی دیگر نیز گفته می‌شود که مقدار کل تتر موجود در گردش مالی بازار، متناسب با دارائی‌های پشتیبان شده در بازار می‌باشد.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *