استخر ماینینگ

استخر ماینینگ

در یک استخر ماینینگ گروهی از ماینرها در کنار یکدیگر جمع شده و با اشتراک‌گذاری توان ماینینگ خود، شانس خود را برای دریافت پاداش بیش‌تر، افزایش می‌دهند. در واقع یک استخر ماینینگ، به عنوان یک پلتفرم ماینینگ دسته جمعی است که افراد با هر شرایطی که داشته باشند، می‌توانند در آن عضو شده و نسبت به تولید ارز دیجیتال مدنظر خود اقدام نمایند. برای عضو شدن در هر استخر ماینینگ، باید دستورالعمل‌های خاصی را دنبال نمود.

در این پست قصد داریم، به بررسی جزئی‌تر استخرهای ماینینیگ و ارزش بالای آن‌ها برای ماینرها بپردازیم. لطفاً تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

چرا افراد از یک استخر ماینینگ استفاده می‌کنند؟

در دنیای ارزهای دیجیتال، بعد از خرید و فروش ارزهای دیجیتال، عمل ماینینگ به عنوان یکی از پر سودترین کارها شناخته می‌شود. به طوری که افراد با فراهم نمودن زیرساخت‌های مناسب و در دست داشتن توان ماینینگ، شروع به استخراج ارز دیجیتال مدنظر خود می‌کنند.

در این بین، چند راه برای ماینینگ وجود دارد که در حالت کلی، این روش‌ها به دو قسمت ماینینگ انفرادی و ماینینگ دسته جمعی تقسیم می‌شوند. منظور از ماینینگ انفرادی همان تولید ارز دیجیتال به صورت تکی و با استفاده از دستگاه‌های ماینینگ و یا کارت‌های گرافیکی می‌باشد.

در این روش، شانس فرد برای تولید یک بلاک و اضافه کردن آن به درون شبکه بلاک‌چین، بسیار پایین می‌باشد. یعنی با توجه به افزایش میزان سختی شبکه در ماینینگ بسیاری از ارزهای دیجیتال، دیگر عمل ماینینگ انفرادی چندان بصرفه نمی‌باشد. درستی این موضوع را می‌توان با استفاده از ماشین‌حساب‌های محاسبه سود ماینینگ تصدیق نمود.

حال در چنین شرایطی، موضوع استفاده از استخرهای ماینینگ مطرح می‌شود. چرا که در این روش گروهی از افراد، توان ماینینگ خود را دور هم جمع کرده و نسبت به استخراج ارزهای دیجیتال اقدام می‌کنند. در چنین حالتی، با توجه به همکاری افراد و بالا بودن توان ماینینگ، شانس استخر برای تولید بلاک‌های جدید و در نتیجه کسب پاداش بسیار بالا می‌باشد.

در نظر داشته باشید که پاداش بدست آمده از ماینینگ ارزهای دیجیتال، بر اساس توان به اشتراک‌گذاری شده، بین کاربران استخر ماینینگ تقسیم خواهد شد.

 

توانایی‌های یک استخر ماینینگ

در یک استخر ماینینگ می‌توان نسبت به استخراج ارزهای زیادی اقدام کرد. مثلاً در یک بازه‌ی زمانی، فرد می‌تواند به استخراج بیت‌کوین پرداخته و در یک زمان دیگر نیز تمرکز خود را برای ماینینگ یک ارز دیجیتال دیگر معطوف نماید. بدین صورت که تنوع فعالیت در این پلتفرم بسیار بالا می‌باشد. استخرهای ماینینگ به عنوان عاملی قدرتمند در حفظ تعادل بازار ارزهای دیجیتال نیز به شمار می‌روند.

از طرفی دیگر خود استخرها نیز با توجه به قدرت هشینگ بالای خود، می‌توانند در برابر برخی از اعمال مخربانه به وجود آمده در شبکه، عکس‌العمل‌های مناسبی را نشان دهند. مثلاً در نظر داشته باشید که افرادی در شبکه، نسبت به دزدیدن مقداری ارز دیجیتال اقدام می‌کنند. حال با توجه به این که بخش اعظم توان ماینینگ شبکه در اختیار استخر است، این پلتفرم با وارد کردن قدرت غالب خود، می‎تواند تمامی تراکنش‌های غیر مجاز شکل گرفته را بازگردانی نماید و بدین ترتیب مانع از انتقال سرمایه دزدی شده شود.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *