IEO چیست؟

کلمه IEO مخفف عبارت (initial exchange offerings (یعنی عرضه اولیه در صرافی)) می‌باشد. حتماً تا به حال در مورد عرضه اولیه ارزهای دیجیتال (مانند ICO) مطالبی را شنیده‌اید. IEO نیز نوعی از این عرضه اولیه بوده ولی در تفاوت با انواع دیگر، در درون یک صرافی ارز دیجیتال انجام می‌شود.

یکی از نکات جالب برگزاری یک IEO، در این است که این عرضه اولیه توسط خود صرافی انجام شده و از طرف صرافی نیز، مورد حمایت قرار می‌گیرد. بدین صورت که ارز دیجیتال و یا توکن ارائه شده در این رویداد، از پشتیبانی صرافی برخوردار بوده و بعد از اتمام IEO در لیست خرید و فروش صرافی قرار خواهد گرفت.

در ادامه به بررسی جزئی‌تر رویداد IEO می‌پردازیم.

 

مزایای برگزاری یک IEO نسبت به سایر روش‌های عرضه اولیه ارزهای دیجیتال

IEO، در مدت کوتاهی توانست از محبوبیت بالایی در دنیای ارزهای دیجیتال برخوردار گردد. به طوری که به نظر بسیاری از کارشناسان بازار؛ این روش از معرفی ارز جدید، بسیار کارآمدتر از سایر روش‌های موجود می‌باشد.

در زیر به برخی از مزایای روش IEO، اشاره می‌کنیم.

  • حمایت توسط صرافی

 

  • بعد از پایان IEO، ارز معرفی شده در لیست خرید و فروش صرافی قرار می‌گیرد.

این موضوع باعث می‌شود تا افراد بتوانند ارز عرضه شده در صرافی را در این پلتفرم، به راحتی خریداری نمایند. در نظر داشته باشید که در سایر انواع روش‌های عرضه ارزهای دیجیتال، معمولاً مدت زمان زیادی بعد از رویداد عرضه، لازم است تا ارز توسط صرافی‌ها تأیید شود تا بتواند در این پلتفرم‌ها لیست گردد.

از این رو در سایر روش‌ها باید از چند روش واسطه برای خرید و نگهداری ارز جدید استفاده کنیم. در حالی که در یک IEO، هم می‌توانیم ارز مدنظر خود را به راحتی خرید و فروش کنیم و هم این که می‌توانیم آن را در درون پلتفرم صرافی، نگهداری نماییم.

 

  • معرفی هر چه بیش‌تر

صرافی در درون پلتفرم، کاربران خود را دائماً از زمان رویداد IEO، با خبر می‌کند. به طوری که در بخش‌های مختلف صرافی، بنرهایی برای معرفی این رویداد و ارز مربوط به آن، برای کاربران نشان داده می‌‎شود. از این رو معمولاً شاهد آن هستیم که اکثر کاربران صرافی در اینچنین رویدادهایی شرکت می‌کنند.

توزیع بهتر ارز در یک IEO
توزیع بهتر ارز در یک IEO

 

  • اعتماد بیش‌تر به IEOها

از آن جایی که معرفی و عرضه یک ارز جدید در درون صرافی رخ می‌دهد؛ بسیاری از افراد به دلیل ارزش و اعتبار خود صرافی، با نگاه مثبتی به این نوع از رویدادها نگاه می‌کنند. از این رو به دلیل اعتماد بیش‌تر کاربران، ممکن است که شاهد حضور تعداد بیش‌تری از افراد در IEOها باشیم.

از طرفی دیگر نیز اگر صرافی مجری IEO، یکی از معتبرترین صرافی‌های بازار باشد؛ باعث اثرگذاری و جذب تعداد بسیار بیش‌تری از خریداران خواهد شد.

این سایت به زودی به یکی از 20 سایت برتر کشور تبدیل خواهد شد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *